«

»

Mar 11

Töreye takılan paslı “KULP!” (1)

Töreye takılan paslı “KULP!” (1)

 

92 cani, 653 tecavüz!.. (1)

Son yıllarda çok “töre” hikayesi yazdı bu kalem… Ancak gazete köşelerine yansıtılan ya da kitaplaştırılan hiçbir öyküde, insanlığı topluca rezillik çukuruna çeken böylesine bir iğrençliğe rastlamadı bu kalem…

Çünkü koca bir “ilçede”, neredeyse herkesin gözleri önünde ve herkesin bildiği kuytularda yaşandı bu rezalet… Herkes gördü, duydu, seyretti, sustu ve ne yazık ki bir çok insan da ortak oldu bu ahlaksızlığa!!!

Ve ne çare ki, “kurban” aynıydı da, saldırganların içinde çoğu birbirini tanıyan, birbirine arkadaş hatta “akraba” olan, her meslekten “insan”lar (!) vardı hikayenin içinde;

Kuyumcu, elektrikçi, lokantacı, taksici, okul temizlik işçisi, belediye çalışanı, kasap, kamu görevlisi, itfaiyeci, kıraathaneci, kırtasiyeci, aşçı ve kuaför… Ve daha bilinmeyen niceleri!..

Ortaya çıkartılan, belirlenen, bilinen ve tanınan eşgallere bakılırsa, tam 92 cani var bu rezaletin içinde!..

Ve 2014-2015 yılları arasında, bir çaresiz masuma yönelik en az 653 kez taciz ve tecavüz!..

Üstelik bitmeyen tehditler, dayaklar, iğrenç şantajlar, mide bulandırıcı sapkınlıklar; “erkek”lik ya da gerçek “adam”lığın boynuna kirli bir urgan geçiren adice işkence yöntemleri!..

Nerede olursa artık; evde, ormanda, arabada, çayırda- bayırda dağda-vadide, ahırda-tarlada ve küçük kurbanın evinde, hatta tehditlerle çaresiz bırakılan annesinin gözleri önünde!!!

Peki kurban kim?.. Nasıl yaşayabildi insanlık onurunu çamura bulayan bu utanç verici rezaleti?..

Kimin boynuna dolandı bu kez; her fırsatta “töre”ye sığınanların aslında töreyi de infaz ettikleri paslı feodal zincir?..

 

Alıntı Yeniçağ