Hakkımda

305948_10150267007626157_7235267_n

        Kenan ŞAHBAZ Kimdir?

Orta Torosların güney eteklerinde Tarsus’a bağlı Gülek adı ile bilinen yerleşim yerinde 1955 yılında dünyaya gelmiştir.

Gülek halkı, 12. Yüzyılda İran Horasanı’ndan gelen Türkmenlerden oluşmaktadır.

Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılmasıyla 1.Dünya Savaşı sonrası Çukurova Bölgesini işgal eden Fransızları teslim alan 44 kahraman Gülekli’den biri de Kenan ŞAHBAZ’ın atalarından ŞAHBAZ Yusuf’ tur.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Bozkurt Gazi Mustafa Kemal Atatürk der ki:

“Ey ağalar beyler, Toroslar’a çıkın bir bakın. Nerede kara bir Yörük çadırı görürseniz, dumanı da tütüyorsa dünyada hiç bir güç bizi asla yenemez”

      Eğitim Hayatı:

       İlk Öğrenimini Tarsus Duatepe İlkokulu’nda, Orta Öğrenimini Tarsus Lisesi’nde,  Yüksek Öğrenimini Kırşehir Eğitim Enstitüsü’ nde, Lisansını Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türkçe Bölümü’nde tamamladı.

        İş Hayatı:

1981 yılı Ocak ayında Samsun -Vezirköprü -Karanar köyünde öğretmen olarak göreve başladı. 1982 yılında Manisa -Demirci’de,  aynı yıl eş durumu nedeniyle Adana -Seyhan Toros İlkokulu’na atandı. Toros İlkokulu’nda çalışırken İzmir –Menemen’de kısa dönem askere alındı. Askerlik dönüşü aynı okulda müdür yardımcısı olarak göreve devam etti.1985 yılında Mersin-Tarsus-Dadalı Köyü’nde müdür yetkili öğretmen, 1988 yılında Tarsus- 100. Yıl İlkokulu’nda öğretmen olarak görev yaptı. 1996 yılında Tarsus -Yunus Emre İlköğretim Okulu’nda müdür yardımcısı, 2004- 2010 yılları arası Tarsus -Yunus Emre İlköğretim Okulu’nda müdür olarak görevine devam etti.

2010 yılında kendi isteği ile Tarsus- Gülek -Atatürk İlköğretim Okulu’na Müdür olarak atandı. 2012 yılı temmuz ayı sonunda kendi isteği ile emekli oldu.

       Siyasi ve Sosyal Çalışmaları

1973 yılında MHP Tarsus İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği,

1989 yılında Kamu Çalışanları Vakfı Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu üyeliği,

1992 yılında Türkiye genelinde kurulan Türkiye Kamu-Sen Tarsus Temsilciliği ve Tarsus Türk Eğitim-Sen Kurucular Kurulu üyeliği yaptı.

1996 yılında Türk Eğitim-Sen Tarsus Şube başkanlığı görevine seçildi.

1998 yılında Tarsus Ülkü Ocakları Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu.

Ayrıca eğitimci, şair ve yazar olan Kenen ŞAHBAZ evli olup iki çocuk babasıdır. Kitap okumayı, seyahat etmeyi ve doğayı sevmektedir.

 Kenan Şahbaz Şöyle der:

Kutlu yolda durmak olmaz ‘ah’lar da

Çareler, çıkışlar yok ‘eyvah’lar da

Fert, fert kurulmuşuz nişangâhlarda(!)

Önde Başbuğumuz ilkimiz bizim!

Lider bir Türkiye ülkümüz bizim!