«

»

Eyl 23

Tımarhaneye ihtiyaç duyanlar!

Tımarhaneye ihtiyaç duyanlar!

 

Bu ülkede “Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı. Ne şeriat yıkılırdı. Ne medreseler lağvedilirdi. Ne hocalar asılırdı. Hiç biri olmazdı” diyen tarihçiler var.

Adam Yunan’ın ne yapacağını ya da yapmayacağını Yunandan daha iyi biliyor. Bu ülkenin düşmanını bu kadar iyi tanıyan bir tarihçisi (!) varsa sırtı yere gelmez. Kim bilir belki de bu tür aklını bütünüyle kaçırmış tarihçilere göre Yunan Megalo İdea’yla ve İzmir’i işgal ederek şeriatı getirmek istiyordu! Yanlış anlaşıldı!

Bu ülkede “İngiliz Muhipleri Cemiyeti”, “Wilson Prensipleri Cemiyeti” vardı. Marifetleri cümle âlemce bilinirdi. Bir Yunan Muhipleri cemiyeti yoktu o da bu sefil türler tarafından yeni kurulmuş.

Cumhuriyetin kuruluşu sırasında yüz ellilikler listesinden söz edilirdi. Galiba bu liste yüz ellilik değil yüz elli binlikler listesiydi.

İş bununla bitmiyor bu ülkede ses duvarını değil, başta tarih ile ar ve namus duvarını aşan bilim adamları (!) da mevcuttur. Adı lazım değil o da şöyle zırvalıyor: “Çanakkale ve Bursa’da genelev olarak kullanılan camiler var. Ahır olarak kullanılan camiler var. Türkiye’de, camileri kapatıyorlar müessese olarak.”

İyi de 1915’lerde “Genelev” tabiri kullanılmazdı. O dönemde bu kavramın adının “Umumhane” olduğu bu büyük mucidin gözünden kaçmış olmalı!

Çanakkale şehitlerine, camiye, ülkenin kurucu iradesine ve cumhuriyete böyle bir iftira ve hakareti ancak bir iblis yapabilir.

“Çanakkale içinde aynalı çarşı” türküsünde geçen “Çanakkale içinde vurdular beni, ölmeden mezara koydular beni” ifadesini dayanak göstererek yaralı askerlerin canlı canlı toprağa gömüldüğünü söyleyen insancıklar var bu ülkede.

 

Alıntı Yeniçağ