«

»

Oca 22

MASKELERİ DÜŞÜRÜN!

MASKELERİ DÜŞÜRÜN!

 

Türkiye’yi yöneten siyasi kadro, komşu ülke Suriye’yi iç savaşa sürüklemek için asker toplamış, eğitmiş ve cepheye sürmüştür. Bırakın uluslararası hukuku, bu eylemler Türk Ceza yasasına göre de suçtur! Üstelik bu eylemlerin sonucu olarak, ABD tarafından Türkiye sınırlarında bir terör devleti meydana getirilmiştir. Şimdi Türkiye bu terör devletine karşı operasyon yapacağını açıklıyor. Türkiye’yi yöneten kadro, kurulmasına sebep olduğu bir terörist yapıya karşı şimdi mücadele etmek zorunda. Çünkü bu yönde kamuoyu baskısı var.

***

Bugün Türkiye’nin güvenliği, Suriye sınırı üzerinden tehdit ediliyorsa sebebi, Türkiye’yi yöneten siyasi kadronun politikalarıdır. Üstelik bu politikalar, 2004 yılında, Avrupa Birliği katılım müzakerelerinin başlayabilmesi için Yunanistan ve Kıbrıs Rus Yönetimi’nin bu kararı veto etmemesi karşılığında İzmir, Aydın ve Muğla’nın ilçesi durumunda olan adalar ve kayacıkların Yunan egemenliğine terk edilmesiyle başlamıştır.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar dün de “Ege’de, Doğu Akdeniz’de, ‘mavi vatan’da hak ve menfaatlerimizi korumaya devam edeceğiz.” dedi ama Yunanistan’a terk edilen adalar konusuna yine giremedi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre bir sosyal medya kullanıcısı, Al Halife’nin paylaşımına, “Bu, Siyonist İsrail’in dışişleri bakanı ancak ismi ve fotoğrafı yanlış olmuş. Hem de yetkili bir kişi üzerinden Siyonistlerin hukukunu savunuyorlar. Senin gibilerin, Filistinlilerin haklarını belirleme yetkisi yoktur. Bu, Filistin Kurtuluş Örgütü’nün düştüğü tuzağın sonuçlarından biridir ve daha fazla maskenin düşüşünü göreceğiz.” ifadeleriyle cevap verdi. Diğer mesajlarda da maskelerin düşmesinden söz ediliyor.

İyi de Türkiye’yi yöneten siyasi kadro, daha Suriye iç savaşının düğmesine basılmamışken, Suriye sınırlarındaki mayın temizleme ihalesini yapmak üzere bu bölgeyi 49 yıllığına bir İsrail şirketine neden vermek istedi?

Olaylar buradan itibaren ele alınırsa, Türkiye’deki siyasi kadronun nasıl bir maskeli balo oynadığı da anlaşılır. Siyasi maskeler, “millî” ve “dinî” maskeler, Türkiye’de de düşmek üzere!

 

 

Alıntı: Arslan BULUT