«

»

Ara 21

AZERİ BAYRAĞI VE 30 AĞUSTOS

AZERİ BAYRAĞI VE 30 AĞUSTOS

Türk ve Azeri bayrakları ile donatılan Bakü’deki devlet törenini izlerken Yeniçağ muhabiri Sümeyra Yılmaz’ın 15 Ekim 2009 tarihinde yayınlanan haberi:

“Ermenistan istedi Erdoğan yasaklattı.

Türkiye-Ermenistan milli maçında inanılmaz bir bayrak skandalı yaşandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan Futbol Federasyonu’nun FİFA’ya müracaatı üzerine talimat vererek, Türkiye-Ermenistan futbol maçına Azerbaycan bayraklarının sokulmasını yasaklattı.

Tarihe kara bir leke olarak geçen skandal süreç şöyle gelişti. Bursa Valisi Şahabettin Harput, devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada, “Azerbaycan bayrağı veya başka türlü flama ve sloganlarla buraya gelip, maç seyretmeye müsamaha göstermeyeceğiz ve müsaade etmeyeceğiz” dedi.”

***

* Hükümetiniz döneminde biri Binbaşı 11 kahraman Türk askerinin başına çuval geçiren Amerika’ya ne tepki verdiniz?

* Süleyman Şah türbesinin bulunduğu vatan toprağını Türk Ordusunun savunmasını sağlamayıp, IŞİD saldırısı gerekçesiyle alıp kaçıran hükümetiniz değil mi?

* Ergenekon, Balyoz, Casusluk gibi FETO kumpasları ile şerefli Türk askerlerini Silivri’de yıllarca esir tutulmasının savcısı, hâkimi siz değil misiniz?

* 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un, 26 ay hapiste tutulmasını seyreden AKP hükümeti değil mi?

* Devletin “çok gizli” ve adeta namusu sayılan Kozmik odasına FETO’cu savcı ve hâkimin girmesine izin veren dönemin Başbakanı Erdoğan değil mi?

* Türkiye’nin 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi ile karşı karşıya kalmasına neden olan AKP iktidarı değil mi?

***

23 Nisan’ı, 19 Mayıs’ı, 30 Ağustos’u, 29 Ekim’i coşku ile büyük resmi törenlerle kutlamayan AKP iktidarı ne yazık ki,

* 15 Temmuz gününü resmi tatil yaparak törenlerle gündemde tutuyor.

 

Alıntı