«

»

Eki 17

2’inci İsrail’i kimler kuruyor?

2’inci İsrail’i kimler kuruyor?

 

ABD, İngiltere, Almanya ve İsrail malum; ama yine de soralım:

1) PKK bölücü terör örgütünün Kandil, Haftanin, Metine, Zap, Gare, Avaşin, Hakurk ve Basyan üsleri Kuzey Irak’ta değil mi? Bu üslerden gelen teröristler sınırdan  geçip binlerce vatandaşımızı, asker, polis ve köy korucumuzu katletmiyor mu? Türkiye, “bu üsleri kapat” dediğinde Barzani, hayasızca, “gücüm yetmiyor?” demiyor mu? Bunun üzerine “o halde izin ver biz gelip kapatalım” deyince “egemenliğime aykırı, olmaz” cevabını vermiyor mu?

2) PKK,  Barzani’nin izni ile Erbil’de parti kurmadı mı; seçimler katılmıyor mu? 

3) Peşmergelerin eğitimini, 3 gün önceye kadar Türk Silahlı kuvvetleri yapmadı mı?

4) Peşmegelerin maaşını Türkiye vermiyor mu?

5) Barzaniye Temmuz 2017’de 200 milyon dolar yardım yapılmadı mı?

6) Cumhurbaşkanı 23 Eylül 2017’de; “Memurlarına maaş ödeyemez hale geldiklerinde onlara biz yardımcı olduk. Başbakanlığım dönemiydi, 2 milyar dolar kredi verdik…Ne ABD ne Rusya bizim gibi yardım etmedi.” demedi mi?

7) İran’dan aldığımız elektriği yarı fiyatına, yıllarca Barzani’ye vermedik mi?

8) Peşmergelerin himayesinde, yıllardır PKK teröristleri Kerkük’te Türk katliamı yapmıyor mu?

9) Madem kendi nüfusları çoktu da,   peşmergeler niçin Kerkük’ün nüfus ve tapu  daireleri ile mezarlıkları talan ettiler? Bu zorbalığa karşı  “kayıtların asılları bizde”  diyerek övündük de; Kerkük’te nüfus tartışmaları ayyuka çıktığında neden bu kayıtları ortaya koymadık?

10) Peşmergeler 450-500 bin kişiyi Kerkük’e taşıyarak demografik yapıyı bozarken, “bu haksızlıktır” diyerek neden karşı çıkıp engellemedik?

11) İlkokul alfabe kitaplarında çocuklara nefret duygusunu aşılayacak şekilde, vatanımız “büyük Kürdistan” olarak Irak, İran, Suriye ve Türkiye’nin bazı bölgelerini, (“Diyarbakir” ve “Urfa“gibi)  göstermiyor mu?

12) Barzani’yi, bağımsız devlet başkanı gibi karşılayan, bayrağını gönderlere çeken kimdi?

Uzatmayalım, Allah rızası için bir yetkili çıksın da 2’inci İsral’i kimler kuruyor; vatanımız nasıl kuşatılıyor açıklasın.

Eski Başbakan Yrd. Abdüllatif Şener şöyle diyor: “Bugün Erdoğan, Suriye konusunda Mossad ve İsrail ile aynı safta mücadele ediyor. İlk günden itibaren eli silahlı çeteler, hükümetin desteğiyle silahlanıyor. İsrail ve batılı merkezlerin ileri karakolu sayın Erdoğan bir, Katar iki, El Cezire televizyonu üç.  Bu senaryonun anlaşılmaz yönü yok.”

Bu iddialar mutlaka cevaplandırılmalı ki, Türk Milleti gerçekleri anlasın!

 

Alıntı:  Sadi SOMUNCUOĞLU