«

»

Kas 04

“VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN” DİYEMEYENLER…

“VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN” DİYEMEYENLER…

MCKİNSEY TÜRKİYE’NİN TAPUSUNA MI GÖZ DİKTİ?…

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerine gönderilen, Türkiye Varlık Fonu ve bünyesinde kurulan alt fonların mali tabloları ve faaliyetleri hakkındaki denetim ve inceleme raporları arasında, ABD’li McKinsey Danışmanlık şirketi ile yapılan anlaşma ortaya çıktı.

Odatv’nin yayınladığı belgeye göre McKinsey Danışmanlık ile Türkiye Varlık Fonu 1 Şubat 2017’den itibaren çalışıyordu.

***

Varlık Fonu’nun bütün bilgilerinin, McKinsey üzerinden Rothschild’e teslim edilmesinin sebebi nedir?

İş adamı arkadaşım Yaşar Canca, yıllar önce meselenin tapuyu ele geçirmek olduğunu yazmıştı:

“Şimdi savaş, dünyanın tapusunu ele geçirmek için sürüyor. Dünyada her yıl Fransa ekonomisinin millî geliri (2.34 trilyon dolar) kadar gelir, sadece faiz yoluyla elde edilmektedir. Bu parayla rekabet etmek neredeyse imkânsızdır. Ülkemizdeki doğal kaynaklar önce bir yerlere adreslenecek, sonra da Anayasa değişikliği ile birlikte işletenlere tapulanacak! Bir kere verin, bakalım bir daha alabilecek misiniz? Orman alanlarında şimdiden birçok yer ve amaç için ruhsatlar alınmaya başlanmıştır. Eğer bu değişiklikler planlandığı gibi gerçekleşirse deniz ve göl kıyılarındaki tesisler, limanlar, turizm bölgeleri, hidro elektrik santrallerinin su toplama havzaları, şu anda kullananların olacaktır. Millî-muhafazakâr yapının neyi koruduğunu bilmesi lazım. Bunu yapamaz isek içinde yaşadığımız coğrafyadaki dağları, ovaları, göl ve nehirleri elimizden alırlar. Coğrafya elimizden gittiğinde yaşayacak yer aramaya başlarız.”

***

Nitekim AKP, ormanların ve su kaynaklarının satılması için gereken yasal değişikliği de yaptı! Canca‘nın bahsettiği millî servetler, “Varlık Fonu”na adreslendi! Oradan da McKinsey üzerinden Rothschild’e arz edildi!

İlahiyatçı Cemil Kılıç ise Varlık Fonu tartışması sırasında, “Mülkiyeti ve üretim araçlarını ele geçirmeden insanlar üzerinde egemenlik kurmak mümkün değildir. Şirk dediğimiz şey yani tanrılık/tanrısallık iddiası, mülkiyete el koyma yoluyla olmaktadır.” diye firavunlara göndermede bulunmuştu.

İş Bankası’na el koymak istemelerinin ana sebebi de budur! 

Varlığım Türk varlığına armağan olsun”dan işte bu sebeple rahatsız oluyorlar!

 

Alıntı Yeniçağ