«

»

Oca 03

ÜLKÜ MİMARI OLMAK

ÜLKÜ MİMARI OLMAK

Her bir Türk insanı Türkiye’nin geleceğine dair kişisel sorumluluklarının bilincinde olmalıdır. Ülkeleri için bir milli ülküleri yoksa ülkemizin kalkınması ya da refaha kavuşması asla mümkün değildir.

Eğer biz Osmanlı İmparatorluğunu yıkılmaya götüren o eski vasat alışkanlıklarımızı, bilgisizliğimizi, yetersizliğimizi, tembelliğimizi, sefahat ve atıl bir vaziyette sürdürürsek kendi kendimizi bitirir ülkemizin de geleceğini tehlikeye atmış oluruz.

Öncelikle Türkiye için vatandaşlarımızın tamamını kapsayan ciddi, samimi ve çağın gerçekleri ile donanmış bir eğitim seferberliğine ihtiyacımız vardır

Ülkemizin genç dinamik çalışkan fertleri olarak Türk’ün tarihindeki şanına yakışır bir şekilde bütün ihtişamıyla bayrağımızda yerini alan ay yıldız ve kan kardeşliği, dostluğu, bütünlüğü içerisinde sahip olduğu üstün yeteneklerini ortaya çıkarıp bıkmadan, usanmadan, yorulma nedir bilmeden gayret göstermeniz gerekmektedir.

Sevgili gençler, saygıdeğer Türk milleti; milli servetin, halk vicdanı ve millet aklının kurucusu, geliştiricisi olmak için çalışınız Hayatınızda yetenekleriniz, imkanlarınız ve çalışmalarınız doğrultusunda hangi mesleği seçerseniz seçin İster Profesör… İster çoban… Her ne olursanız olun. Okuyun, araştırın, sorun, soruşturun, sorgulayın fakat hiçbir vakit unutmayın ve vazgeçmeyin ki: Bedeninizin, aklınızın, ruhunuzun sahip olduğu yüce yaratıcı Allah’ın verdiği gücü Türk vatanı ve Türk milletine adayınız.

Türkiye’nin kalkınması refaha ulaşması, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş muasır medeniyete erişmesi için Türk milleti olarak her bir ferdimiz ÜLKÜ MİMARI olmak zorundayız.

Sevgili vatandaşlar ülke yönetmeye talip siyasiler  Gücünüzü hırlaşmak için değil, birleşmek için harcayınız.”

 

Kenan ŞAHBAZ