«

»

Ağu 18

TÜRKİYE CİNNET GEÇİRİYOR!..

TÜRKİYE CİNNET GEÇİRİYOR!..

Geçtiğimiz günlerde yaşadıklarımız ve gelecekte yaşayacaklarımız bana bu başlığı yazdırdı (K.Ş)

KOCAELİ’nin Dilovası ilçesinde tartıştığı eşi tarafından başına tabancayla ateş edilerek öldürülen 3 çocuk annesi Suna Ocakverdi (30) memleketi Burdur’da toprağa verildi.

***

KAYSERİ’de eşini ve 3 çocuğunu öldüren bir kişi, oturdukları daireden atlayarak intihar etmeye kalkıştı.

***

ANTALYA’da 36 yaşındaki Sedat U., boşanma aşamasında olan ve annesinin yanına yerleşen eşi 27 yaşındaki Sultan U. ile evde bulunan 60 yaşındaki M.Ö.’yü bıçakladı. 2 çocuk annesi genç kadın yaşamını yitirirken, M.Ö. ise ağır yaralı olarak tedavi altına alındı.

***

ADANA’da Menderes C. (46), aldatma yüzünden çıkan tartışma sırasında üzerine sıcak su döken eşi Nuray C.’yi (41) bıçakla yaraladı.

***

BURSA’da eşi Güllü Yurtoğlu’nu (22) düğün gününün sabahı 8 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Metehan Y.’nin (23), daha önce de genç kadını ormanda ağaca iple bağlayıp, ağzını bantla kapattıktan sonra olay yerinden ayrıldığı ileri sürüldü.

***

ANKARA’da Mustafa M. (36), barışmak için geldiği evinin önünde çıkan tartışma sonucu boşandığı Zeynep Altındal’a (30) tabancayla kurşun yağdırdı. Ağır yaralanan Altındal’ı tekmeleyip, tepki vermeyince öldüğünü düşünen Mustafa M. kaçtı. Hastaneye kaldırılan Altındal, ölü taklidi yaparak kurtulduğunu söyledi.

***

İSTANBUL Kağıthane’de 7 Aralık 2016’da boşanma davası açan eşi Nisa Ece İnçke’yi, dışarıdan silah sesinin duyulmaması için televizyonun sesini sonuna kadar açtıktan sonra 4 kez kurşunlayarak öldürmekten yargılanan Recep İ.’nin davasında karar aşamasına gelindi. Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, sanık Recep İ.’nin ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

***

ADANA’da 17 Kasım’da bar sahibi Tuğba Çelik’i (35) öldürmekle suçlanan Hamza I. (19), azmettirici olduğu iddia edilen üvey oğlu Mazlum O. (26) ve olayda gözcülük yapan Müslim S.’nin cinayetin ardından, çevredeki apartmanların güvenlik kamerası olup olmadığı yönünde keşif yapmak için olay yerine döndüğü ortaya çıktı.

***

KONYA’da işe gittiği sırada yoldan geçen bir kişi tarafından yüzüne henüz belirlenemeyen sıvı madde atılan özel güvenlik görevlisi Rukiye K. (25), saldırıyı gerçekleştiren kişiyi tanımadığını belirtti. Sol gözünde görme kaybı riski bulunduğu belirten Rukiye K., ”Saldırganın bir an önce bulunmasını istiyorum. Artık kadın olarak sokağa yalnız çıkamayacak mıyız?” dedi.

***

SAMSUN’da 2000 yılında evinin önünde oyun oynarken kaybolan ve bir daha hiçbir haber alınamayan Sinem Özdemir’in babası Mahmut Özdemir, “Bence kızımın kayboluşunu görenler var. Kimsenin günahını alamam. İsim olmadığı için kimseyi yakamam” dedi.

Kudüs eylemlerinde İsrail terörü sonucunda, son bir haftada 2 Filistinli öldürüldü. Türkiye’de ise son bir haftada koca teröründen 10’un üzerinde kadın katledildi.