«

»

Tem 28

Türk Milliyetçisi Ülkücüler, Her Hal ve Şart da Devletin Yanındadır.

Türk Milliyetçisi Ülkücüler, Her Hal ve Şartta Devletin Yanındadır                                                                                                                                                             www.kenansahbaz.com

Şüphesiz ki 12 Eylül, bir silindir gibi Ülkücü hareketi ezmiş, en ağır işkence ve tahribatı Ülkücüler üzerinde yapmıştır. Devleti ve rejimi korumaya çalışan, “BAYRAK İNMEZ EZAN DİNMEZ VATAN BÖLÜNMEZ, VATANIN HA EKMEĞİNİ YEMİŞİM HA UĞRUNA BİR KURŞUN!, REHBER KURAN HEDEF TURAN, TANRI TÜRK’Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN, ÖLMEZ BU HAERKET ÖLMEZ BU DAVA, ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZ, YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE” VB. İfadelerle davalarını yaşayan Ülkücüler asılsız iddialar ve suçlamalarla zindanlara atılmış, işkence görmüştür. Buna rağmen Ülkücüler devletine küsmemiş, millete darılmamış her zamanki gibi sahip çıkmıştır.
Türkiye’nin olağanüstü şartlarında devletin dirliğine, milletin birliğine yönelik tüm tehditlerde Türk milliyetçiliği davasına sahip çıkan Ülkücüler her vakit aynı sorumluluğu yüklenmişlerdir. Devletin varlığı ve milletin birliği için gayret göstermişlerdir. Dün olduğu gibi bugün de resmi kurum ve kuruluşlara alınmamasına, uzaklaştırılmasına işsiz aşsız olmasına rağmen mücadelesinden asla taviz vermemiş Ülkücülerin tavrı 15 Temmuz kalkışma gecesi ve ardından ortaya konulan gerçekçi yaklaşım ile devletin yaşaması uğruna Türk Milliyetçiler bu tarihi sürecin asıl gereğini yerine getirmişlerdir.