«

»

Mar 21

Töreye takılan paslı “KULP!” (3)

Töreye takılan paslı “KULP!” (3)

 

Feodalitenin ikiyüzlü yasası!..

Evet; kurban Diyarbakır’ın “Kulp” ilçesinde yaşayan zihinsel özürlü 14 yaşındak F.B.’den başkası değil…

İşte bu zavallı çocuğa tecavüzle suçlanan 92 kişiden 11’i, Diyarbakır 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde 28 Mart 2017’deki duruşmada, 10 sanık ise 21 Eylül 2017’de serbest bırakılmış!!!

Ne tuhaftır ki, davada tutuklu sanık kalmamış!.. Hem de mağdurun, “Sanıklar tarafından çok kez tecavüze uğradım. Baskı altında şikâyetçi olmadığıma dair dilekçe gönderdim. Tüm sanıklardan şikâyetçiyim… Üzerimizde yoğun baskı var. Annemi dövüp para teklif ettiler… Baskı ve dayak yüzünden şikâyetten vazgeçtik” diye ifade vermesine rağmen!!!

Davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Remzi Atalay, F.B.’nin annesinin de baskı altında olduğunu belirterek, “Mağdur baskı nedeniyle sürekli ifade değiştiriyor. Anlamak için müneccim olmaya gerek yok. Sanıklar tutuklu yargılansın” demiş ama nafile…

F.B.’nin hikayesi; 2012’de 13 yaşındayken, aralarında bürokratların da olduğu 28 kişinin tecavüzüne uğrayan Mardinli N.Ç.‘den farklı değil… Ona tecavüz edenler de feodal ve siyasal ilişkilerin dayattığı baskıyla serbest kaldılar!..

 

Alıntı Yeniçağ: Mehmet FARAÇ