«

»

Tem 25

SOYGUN MU KALİTE Mİ? NE DERSİNİZ?

SOYGUN MU KALİTE Mİ?

NE DERSİNİZ?

 

Hatırlarsanız epey biz aman önce CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis Genel Kurulunda, AKP Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül‘ün, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinden 75 bin lira maaş aldığını gündeme getirmişti.

Bunun üzerine söz alan Akgül, “Ben kaliteli adamım, 150 alıyorum ne 75’i.” diye cevap vermişti.

Gerçi aradan günler geçti ama Tanal konuyla ilgili basın toplantısı yaptı ve Akgül‘ün, “Kaliteli adamım, 150 bin lira alıyorum.” diyerek, bundan daha az geliri olanları aşağıladığını, küçümsediğini, bu örneğin, AKP’nin, topluma “ne kadar çok paran varsa o kadar kalitelisin” anlayışını yerleştirdiğinin göstergesi olduğunu söylemişti.

Tanal, “Bin 404 lira ile aile doyuran, asgari ücret alan vatandaşım kalitesiz de sen mi kalitelisin? 3 bine yakın maaş alan öğretmenim, 2 bin küsur alan sağlık memuru, 4 bine yakın maaş alan polis, subay, astsubay, sözleşmeli askerimiz kalitesiz de sen mi kalitelisin? Muhabir arkadaşım kalitesiz de sen misin kaliteli? Bin 500 liraya adalet, hak, hukuk savunan avukat kalitesiz de sen misin kaliteli?” diye sormuştu.

Alıntı