«

»

Haz 05

TOPLUMSAL ÇÖZÜLME SOSYAL İNTİHARDIR

TOPLUMSAL ÇÖZÜLME SOSYAL İNTİHARDIR

 

AKP’ye yakınlığı ile bilinen ENSAR Vakfı’nın yurtlarında 45 erkek öğrenciye tecavüz edildiği haberi gündeme bomba gibi düşünce Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, bu haberleri yapanları “fasık” olarak nitelendirdi. Yani söylediğine gore olayın failleri değil, bu olayı insanlara duyuranlar günahkardı.

AKP’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’da Ensar Vakfı’na yöneltilen cinsel istismar iddialarına ilişkin, “Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” dedi. 

Yani “bir kereden bir şey olmaz” rahatlığını sergilemişti.

Dahası çok AKP’nin bu konudaki pişkinlikleri roman olur.

Türkiye, ana muhalefet partisi genel başkanına linç girişimini tartışıyor. Bu saldırı sonunda, Kemal Kılıçdaroğlu‘nun sığındığı ev yakılsaydı Türkiye bugün ne durumda olurdu? Olayın, bir “gaz sıkışması”nın sonucu değil, Türkiye’nin birliğine ve dirliğine saldırı olduğunu görmek gerekir! Yine Küçükçekmece’de çocuğa tecavüz ve metrobüste iğrenç cinsel taciz gibi olaylar, Tarsus’ta 12 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz eden imamın tutuklanmaması, toplumun kendi iç denetimini artık yapamadığını gösteriyor. Annesi doğum için hastaneye götürüldüğü için evde yalnız kalan beş yaşında bir çocuk… Beş yaşında bir çocuğu komşuların koruyamaması… Saldırgan yabancı da olsa bu durum çok vahim bir alarm işareti değil mi?

 

 

Alıntı