«

»

May 20

Sessiz ve derin tehlike: ARAPLAŞMA! (2)

Sessiz ve derin tehlike: ARAPLAŞMA! (2)

 

Arapça Kitap ve Kültür Günleri

Geçtiğimiz günlerde yine İstanbul’da bir etkinlik düzenlendi; “Arapça Kitap ve Kültür Günleri”.

Toplantıyı tertipleyenler; Cumhurbaşkanlığı, Albayrak Medya Grubu, Türkiye Yazarlar Birliği ve Halidi Maarif İlim ve Kültür Derneği…

Toplantının ana destekçisi olan Albayrak Medya Grubu’nun, Atatürk‘e sık sık küfür eden “Derin Tarih” dergisinin de finansörü olduğunu hatırlatalım.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinlik için tüm imkanlar seferber ediliyor. 59 farklı ülkeden 300’ün üzerinde misafir ağırlanıyor.

AKP’li belediyeler yer veriyor, açılış konuşmasını Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ yapıyor.

Açılışta konuşan bir diğer isim ise organizasyonu düzenleyen Halidi Maarif İlim ve Kültür Derneği Başkanı Yakup Alarçin. Cumhuriyet’i ‘hafıza kaybı’ olarak tanımlayan Alarçin, “100 yılı aşkın zamandır hafıza kaybı yaşayan bu millet, 15 Temmuz’la birlikte çok ciddi bir şokla kendine gelmiştir. Yine aynı şekilde bu çalışmaları, hafızayı geri getirme çabaları olarak nitelendiriyoruz” ifadeleriyle etkinliğin asıl niyeti hakkında bilgi veriyor!

Bu etkinlikle ilgili Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, 5 Mart 2018 tarihinde kaleme aldığı yazısında şu ifadeleri kullanıyor “…Arapça Kitap Ve Kültür Günleri, bu atılımın tohumlarını ekiyor, sessiz ve derinden ilk defa… Arapça olmadan hiçbir şey yapamayız. Türkçeye derinliğini kazandıran Kur’an Arapçasıydı…”

Etkinliği “sessiz ve derinden atılan tohum” olarak tanımlayan Kaplan’ın yakın bir dönemde “Cumhuriyet, 100 yıllık kayıp zaman” ve “Cumhuriyetle içeriden işgal edildik” sözlerini sarf ettiğini hatırlatalım.

İşte Türkiye’nin getirilmek istendiği nokta.

Irk vurgulu çalıştaylar, Cumhuriyet düşmanı şahıs ve derneklerin katkılarıyla yapılan dev bütçeli organizasyonlar…

Arap hayranlığı her yere sirayet ederken, Erdoğan için “Allah’ın hediyesi” denilerek açıkça şirk koşuluyor.

Türkiye’de bunlar olurken Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, Türkiye için “şer cephesi” tanımlaması yaptı. Arap hayranları ve Arapçı cepheden tek bir tepki gelmedi!

 

Alıntı