«

»

May 18

Sessiz ve derin tehlike: ARAPLAŞMA! (1)

Sessiz ve derin tehlike: ARAPLAŞMA! (1)

İstanbul’da Yaşayan Arap Aydınlar Çalıştayı.”                                                                    

Düzenleyici İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı… Birçok ülkeden katılımcının yanı sıra “İstanbul’da yaşayan Arap aydınlar” ana kitleyi oluşturuyor. Konuşmaların yapılacağı kürsünün hemen arkasında etkinliğin posteri asılı… Türkçenin hemen altında aynı punto ve büyüklükte etkinliğin Arapçası yazıyor. Tıpkı tabelalarda olduğu gibi…

Açılış konuşmasını geçtiğimiz günlerde “Bilal Erdoğan Bey Hazretleri…” olarak selamlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan yapıyor. Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti Mütevelli Heyet Başkan Vekili sıfatıyla orada.

“Erdoğan Allah’ın bir hediyesidir”

Konuşmacılardan bir diğeri ise daha önce “Türk diye bir ırk yoktur” açıklaması yapan AKP Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay. Konuşmasını Türkçe yerine Arapça yapıyor! Arapça bilmeyen Türk gazeteciler, dinleyiciler mecburen çeviri kulaklığı takıyor.

 

Arap dünyası üzerine değerlendirmeler yapan Aktay, konuyu bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a getiriyor ve şu sözleri sarf ediyor:

“Tüm bölgeye örnek teşkil ettiği için Türkiye’yi hedef gösterdiler. Çünkü tüm Arap alemine değişmeye yönelik ufuk veriyordu. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan Allah’ın bir hediyesidir. Bu işlerin üstesinden gelebildi. Arap Baharı başladığı zaman aynı zamanda Erdoğan’ı, AK Parti’yi ve Türkiye’yi düşürmek istediler.”

Aktay, biatta sınır tanımıyor. Müslümanlıkta yeri olmayacak bir şekilde Allah’ın yarattığı kula ilahi bir atıfta bulunup, Erdoğan’ı ilahi bir hediye olarak tanımlıyor.

Konuşmacılar arasında bulunan bir Arap akademisyen ise: “İstanbul’da zevk-i sefa içinde yaşıyoruz ve bunu bize Türkiye sağlıyor” ifadelerini kullanıyor.

 

Alıntı