«

»

Nis 21

MEŞRU BİR ŞEKİLDE AKP’DEN KURTULMAK!

MEŞRU BİR ŞEKİLDE AKP’DEN KURTULMAK!

 

Ergenekon kumpası hâkim ve savcılarının yargılanmasına devam edildi. Yargıtay 8. Ceza Dairesi’nde görülen davanın -21’inci celsesinde, Başkan Haydar Metiner, Ergenekon savcılarından Mehmet Ali Pekgüzel‘i kürsüye davet etti. Pekgüzel, Ergenekon iddianamesini savundu ama bazı itiraflarda da bulundu.

Pekgüzel, “Israrla bazı gazetecilerin, muhalif gazetecilerin alınması istendi” deyince şu diyaloglar yaşandı:

Başkan Metiner: Nereden geldi?

Pekgüzel: Zekeriya Öz söylüyordu. Bazı kişilerle görüşüyordu.

Başkan Metiner: Hani bağımsızdınız? Kimlerle görüşüyordu?

Pekgüzel: O zaman sadece hükümet yetkilileri diyeyim. Efendim bağlantıları yok, niye alalım diyordum, ama “İlla şu, şu alınsın” deniyordu. Bunlar uzun süre kafamızı meşgul etti.

Pekgüzel, asıl bombayı sona sakladı ve “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kapatılmaması, bu davanın yüzü suyu hürmetinedir.” dedi.

***

Pek güzel söylemiş! AKP, bu davalar sayesinde, Türkiye’de milli direnci bir süreliğine de olsa kırdı ve çözüm sürecine geçti. Uzun süre kimse muhalif bir eylem yapamadı. AKP, bu davalar sayesinde üniversiteleriyle, ordusuyla yargısıyla, emniyetiyle, devleti FETÖ’ye teslim etti. Sonra da FETÖ darbe girişimini bastırarak, ülkenin yönetim sistemini değiştirdi.

Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti olarak varlığını devam ettirmek istiyorsa, AKP’yi meşru yoldan devletin başından uzaklaştırmalıdır. Yoksa rejimi de değiştirecekler. Hem de bu defa ekonomik kriz, bu iş için fırsat olarak kullanılacak!

 

 

 

Alıntı