«

»

Ara 10

İslam ordusu ne iş yapar!..

İslam ordusu ne iş yapar!..

2015 yılında bir İslam Ordusu kurulmuştu. İran, Irak ve Suriye’nin katılmadığı İslam Ordusu’nun kuruluşuna dair ilk açıklama Suudi Arabistan Savunma Bakanı Muhammed bin Selman tarafından yapılmıştı.

En azından, İslam Ordusu Kudüs’te olup bitenlerin ardından teyakkuza geçirilemez mi?.. Alarma geçirilemez mi?.. Üye olan ülkelerden, “İslam Ordusu’na  şu kadar güç göndermeye hazırız açıklamaları” neden peş peşe gelmez?.. Bugüne kadar dünyada hiçbir etkili karara imza attığı görülmeyen İİT, olağanüstü toplantıya çağrılırken neden İslam Ordusu gündeme getirilmez?.. İslam Ordusu, İslam Barış Gücü olarak devreye girsin demek çok mu zor iş?..

İslam Ordusu koalisyonu üyelerine bir bakın:

Afganistan, Bahreyn, Bangladeş, Benin, Birleşik Arap Emirlikleri, Brunei, Burkina Faso, Cibuti, Çad, Fas, Fildişi Sahili, Filistin, Gambiya, Gabon, Gine, Gine Bissau, Katar, Komorlar Birliği, Kuveyt, Libya, Lübnan, Maldivler, Malezya, Mali, Mısır, Moritanya, Nijer, Nijerya, Pakistan, Senegal, Sierra Leone, Somali, Sudan, Suudi Arabistan, Togo, Tunus, Türkiye, Uganda, Umman, Ürdün, Yemen.

Tükürseler İsrail’i boğarlar!..

 

Kaynak Yeniçağ: