«

»

Haz 19

BUNLAR İÇİN İKTİDAR PARTİSİ NE DÜŞÜNMEKTEDİR

BUNLAR İÇİN İKTİDAR PARTİSİ NE DÜŞÜNMEKTEDİR                                                                                                               www.kenansahbaz.com

DTK Eş Başkanı Hatip Dicle bir süre önce tehdit gibi şu açıklamayı yapmıştı:  “Bahara devletin bu tutumu sona ermezse gerilla şehir merkezlerine inecek. Bu durum bizi çok korkutuyor. Metropollerde patlak verecek bir savaşın Avrupa ülkelerine sıçraması da kaçınılmaz olur. Çünkü hem devlet, hem de örgüt Fransa ve Almanya gibi ülkelerde çok örgütlü.”

KCK Eş Başkanı Cemil Bayık, Türkiye’yi tehdit ederek, güvenlik güçlerinin operasyonlara devam etmesi halinde dağlarda bulunan PKK’lıların da şehir merkezlerine ineceğini söylüyor.

Bayık bir süre önce  “Türkiye’nin içinden ve dışından gelen başka örgütlerle birlikte yakında bir devrimci direniş cephesinin kuruluşunu ilan etmeyi öngörüyoruz” diyor.

Murat Karayılan, Cizre, Silopi, İdil gibi yerlerde PKK terörünün beli kırıldığında “Ölümsüzler Taburu da metropollerde harekete geçer… Metropol sahalarına da yönelirsek savaşın kapsamı daha da gelişir” diyor.

Diğer sözylediklerini yazmaya gerek var mı?

HDP bütün gövdesiyle teröre batmış ancak hiçbir işlem yapılmıyor, yaptırılmıyor…

Dokunulmazlıkları kaldırmak yeter mi? Bir de hala utanmadan sıkılmadan yüzlerce şehide gaziye rağmen “çözüm süreci’ni dolaba kaldırıldığından bahsedebiliyorlar. 

Ey millet hala uyuyacak mısınız?