«

»

Nis 28

BU İHANET DEĞİLSE NEDİR?

BU İHANET DEĞİLSE NEDİR?

 

Türkiye üzerinde çok tehlikeli oyunlar oynanıyor…

Damarları kesiliyor bu ülkenin, hem de “bereketli topraklar” üzerinde… Toprağı, havası, suyu boğuluyor bu ülkenin… Üstelik ülkeyi yönetenlerin “gaflet ve dalalet”ten kurtulmayan kendi ellerinde…

Ne oldu da; dünyada “kendi kendine yeten” 7 ülkeden biri olan Türkiye, soğanı, karpuzu İran’dan, biberi KKTC’den, fasulyeyi Kırgızistan’dan, sarımsağı Çin‘den, çayı Sri Lanka’dan, mısırı Ukrayna’dan, buğdayı Almanya, Kazakistan, Rusya‘dan, nohudu Meksika’dan ve eti Sırbistan’dan ithal edecek hallere düşürüldü?..

Ve ne oldu ki bu ülkeye, hayvancılık yok edilirken saman ithal edecek hale getirildi?.. Devasa Harran, Adana, Konya, Hatay ve Ege ovaları dururken bu ülke nasıl olur da milyarlarca dolar harcayarak, 20 ülkeden pirinç ve 38 ülkeden pamuk ithal edecek duruma düşürüldü?..

Ve son olarak zeytin ağaçları katledilirken nasıl oldu da Fas’tan zeytinyağı ithal edecek kadar ayaklara düşürüldü Anadolu?..

Nasıl bir iş ki bu, 180 milyon zeytin ağacı bulunan bir ülke 90 milyon ağacı olan Fas‘ın ellerine terk edildi?..

Velhasıl; devlet enerji üretiminin yanı sıra en az 30 milyar doları “tarımsal kalkınma olsun” diye GAP’a harcarken, bu ülke nasıl olur da una, ete, şekere, meyveye ve hele hele de buğdaya-pamuğa hasretlik çekecek hale getirildi?..

Yani; Tarım ve sanayi üretiminde topallasın, ayağa kalkamasın ve elin yabancısına mahkûm olsun diye, kendi ayağına nasıl kurşun sıkar bu ülke?..

Peki, Türkiye tarım ve sanayi alanında üretimden niçin uzaklaştırılıyor?.. Yanıtı çok basit; AKP iktidarı kendi ithalatçı zenginlerini de yaratıyor…

Üretim kasıtlı olarak daraltılıyor, iktidardan beslenen tüccarlara yeni “ithalat” kalemleri yaratılıyor ve bu ülke kendi zengin kaynakları ölüme terk edilirken, varlık içinde yokluğa zorlanarak hızla çökertiliyor…

Yani, birileri “ithalat”la zengin olsun ve diğer yandan ancak üretimle ayakta durabilen milyonlar sefil olsun diye, mide bulandırıcı bir tezgah cumhuriyete ihanet etmekten çekinmiyor!..

 

Alıntı