«

»

Eyl 19

TUZ DA KOKARSA!

TUZ DA KOKARSA!

 

Nesillerimizin zehirlenmesine, İslâmdan sapılmasına müsaade edebilir miyiz? Düşünenler, fikir yürütenler, İslâmı kaynağından kavramak isteyenler, hangi yoldan yürüyeceklerini kimden nasıl öğrenecekler?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tek vazifesi, “Evleneceklerin buluğ çağında mı, değil mi?” sorusuna, yüzyıllar öncesinin kitaplarını açıp fetva yetiştirmek mi? Yoksa çağın gerekleri karşında İslâmın cevabını aramak mı?

Bazı sitelerde şöyle bir haber yer alıyor:

“İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun çekilen görüntüleri çok konuşulacak.

Görüntülerde, Çavuşbaşı’ndan canlı yayın yapıldığı belirtilirken, akıllara Ustaosmanoğu’nun Beykoz’daki evi geldi. Görüntülerde, tarikatın müritleri ‘türbe’ ziyareti yapar gibi Ustaosmanoğlu’nu ziyaret ettiği görülüyor.

Çavuşbaşı’ndan canlı yayın yapan kişinin, ‘Şu anda binlerce bayan geldi, görüş yaptı. Şimdi erkekler görüş yapıyor. Sultanımızın sağlığı yerinde olduğu sürece öğle namazı peşine görüş oluyor’ dediği görülüyor.

Camın arkasında duran Mahmut Ustaosmanoğlu’nu müritleri ziyaret ederken, görüntülerde seslenen başka birinin ise sık sık, ‘Maşallah diyoruz, Kur’ân’dan ayetler okuyoruz. İsteklerimizi, dualarımızı kalbimizden geçirerek devam ediyoruz’ dediği görülüyor. Aynı kişinin, ziyaretçilerden nazar ayetleri ve Fatiha okunmasını istediği de görülürken, ‘Sultanımıza bakarak devam ediyoruz, bekleme yapmıyoruz. Başka şeylerle ilgilenmeyin. Faydalanabildiğiniz kadar faydalanın’ ifadeleri de kullanılıyor.”

Bu cemaatin sitesine de girdim. Şeyhlerine “mürşit” veya “sultanımız” diye hitap ediyorlar. İsmini anarken “Kuddise sırruhu” deniyor ki, çoklukla bu saygı sözü “velî” kabul edilenler için söylenir.

Diyanet, acaba Allah’a ulaşmadaki bu “aracı kurum” için ne yorum getirecek? Sanmam ki, bir şey desin. Çünkü cemaat hükûmetin destekçisi…

Diyanet asıl tefrikçi…

Tuz da kokarsa artık!

Diyanet’e sadece Abese Suresi’nin 1-4 ayetlerini hatırlatacağım. Hareketleri Kur’ân’a mugayir mi değil mi Prof. Dr. Ali Erbaş karar versin.

 

Alıntı