«

»

Mar 19

TÜRKİYE’DEKİ “TRUVA ATLARI”

TÜRKİYE’DEKİ “TRUVA ATLARI”

 

2003 yılındaki Türkiye’ye karşı manivelaların değerlendirildiği gizli bir Amerikan raporunda geçen “ABD’nin Türkiye’deki sosyo-ekonomik ve politik ortamı etkileme gücü var” ifadesi yukarıdaki ABD ve Rus generallerin açıklamalarıyla ne kadar da uyumlu olduğu ortadayken.

2013 yılında 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü’nün 21. Yüzyıl Dergisinde ve daha sonra İnternet sitesinde yayımlanan yazımda teröristbaşı Öcalan’ın Türkiye’ye teslim edilmesinin Truva Atı operasyonu olduğunu yazmıştım.

Sahada askerî anlamda bozguna uğrayan PKK terör örgütünün dağılacağı, ortadan kalkacağı beklenirken teröristbaşını teslim eden ABD, terörün siyasallaşmasını ve PKK’nın ve teröristbaşının siyasi aktör olarak muhatap alınmasının önünü açmış, bunda da başarılı olmuştur.

Türkiye’de 2015 sonrasından bugüne PKK tarihinin en büyük zayiatlarından birini almış, eylem yapamaz hale gelmiş olsa da PKK’nın önceliğini Suriye kuzeyine verdiğini, ağırlık merkezini orada oluşturduğunu belirtelim. PKK’nın Suriye kuzeyinde ABD desteğinde kazanımlarını garantiye aldıktan sonra Türkiye içine yöneleceğini, müzakere masasında kaldığı yerden devam etmek için yine dış güçleri arkasına alarak karşımıza çıkacağını da tekrar uyaralım.

Suriye’de olup bitenlerin ABD’nin BOP projesinin parçası ortadayken ABD’nin Türkiye’ye karşı diğer bir Truva Atı operasyonu da Suriyeli sığınmacılardır. Bunu 06 Ekim 2018’de bu köşede “Suriyeli göçü Truva Atı operasyonudur” başlığıyla yazmıştım. Yazımda “Suriyeliler, orta ve uzun vadede Türkiye’nin millî, kültürel, politik, sosyolojik, güvenlik ve jeopolitik yapısını değiştirecek kadar büyük bir tehdit oluşturmaktadırlar. Bu nedenle büyük bir Truva Atı operasyonudur.” demiştim.

Tabii FETÖ’nün de bir Truva Atı operasyonu olduğunu, hatta bunların ilk uygulamasıdır. Fakat çok daha kapsamlı ve uzun soluklu bir proje ve operasyondur. Çünkü FETÖ sürü Truva Atı operasyonu şekline dönüşmüştür ki 15 Temmuz FETÖ’cü kalkışmadan neredeyse 3 yıl geçiyor ve devlet maalesef FETÖ’cülerden tam temizlenememiş, sürü Truva Atlarının (kripto) hepsi tespit edilip imha edilememiştir.

Sorun şu. Yıllardır, aylardır uyarmamıza rağmen Türkiye’ye yönelik Truva Atı operasyonları üç koldan halen devam etmektedir ve Türkiye’yi yönetenler ve onların kontrolündeki medya ve uzmanlar bu büyük kuşatmayı, işgali ve yerli iş birlikçi Truva Atlarını henüz görememiştir.

 

 

Alıntı: