«

»

Eyl 30

Türkiye’deki asıl belâ ‘Amerika’dır!!!

images (1)

 

 

 

 

 

 

 

YARIN HANGİ ÜLKEDE?

 

Türkiye’deki asıl belâ ‘Amerika’dır!!!

www.kenansahbaz.com 

Terörün önlenmesi de dâhil olmak üzere Türkiye’nin huzur içinde olmamasının en temel sebebi ve asıl problemi Amerika’dır!!!

Yüksek sesle haykırıyorum, Türkiye’nin de, bölgemiz Orta Doğu’nun da sorunlarının temelinde Amerika ve ona bağlı olarak İsrail devletinin beka meselesi vardır…

İsrail kendini güvende hissetiğinde, hedeflerine ulaşabileceğini gördüğünde  Amerika bölgede olmayabilir. Çünkü kesin gerçekliği, ancak ortaya çıkacak politikalar belirler…

İşte seçime gidiyoruz…

AKP’nin tepesinde bulutlar dönüyor… Kendisini darmadağın edecek alternatifi yok. Dolayısı ile Türk seçmenini bir mıknatıs gibi kendine çekecek siyasi pratik yok… 

Bir açıdan bakarsak AKP, halen daha korunuyor ve bir şekilde çözülmesine müsaade edilmiyor demektir. Bir başka açıdan bakarsanız da iç dinamikler yeni bir siyasi alternatif yaratamıyor. O da değilse, özellikle alternatif olabilecek en yakın parti olarak MHP, istenen çekim gücünü yaratıp, siyasal krizi lehine çevirip, seçmen kitlesini kendine toplayacak siyaset üretemiyor ya da üretmek istemiyor demektir…

Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasal krizin her zaman bir tarafında Amerika’nın etkisinden söz edilir… Özellikle Atatürk döneminden hemen sonra 1946-49’larda başlayan ve NATO ile de iyiden iyiye pekişen ikili anlaşmalar bu durumu doğurmuştur. Türkiye’yi yönetenler, Atatürk‘ün millî bağımsızlıkçı politikalarını geliştirip, bölgesel etkin bir güç olmak yerine Sovyetlerin tehdidiyle veya öyle sanarak Amerika’ya yanaşmış ve bunun sonucunda da Türkiye’nin iç işlerinde, çevresinde, bölgesinde hep Amerika etkili olmuştur.

Pek çok darbenin gerisinde Amerika’nın olduğunu bilmeyen var mı?

Türkiye’de gladyonun varlığı, Amerika ile ortaya çıkmadı mı? Peki, PKK Kandil’deki gelişmesini, Kuzey Irak Kürt bölgesel yönetimi bugünkü oluşumunu Amerika’ya borçlu değil mi?

Daha da vahimi bütün Orta Doğu ülkelerinde dökülen kanın baş sorumlusu Amerika ve onun Orta Doğu’da uyguladığı herkese açık ve herkesin bildiği politikalar değil mi?

Türkiye’nin PKK ile mücadelesinin akim kalmasının sebebi de Amerika’dır…

Nitekim Kandil, her bombalandığında Türkiye’yi ikaz eden de Amerika’dır…Suriye’de PKK’nın uzantısı PYD ve YPG’ yi koruyan da kollayan da Amerika’dır.                                     

Şehitlerin kanında da, o var. Eşref Bitlis Paşa’nı şehit edilmesinde de, o var.Yıllarca Çekiç-Güç politikalarının ne işe yaradığını bilmiyen var mı? .

 

Kaynak: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/asil-bela-ve-kriz-nedeni-bellidir-35738yy.htm