«

»

Kas 08

TÜRKİYE OYALANIYOR

TÜRKİYE OYALANIYOR..

 

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Menbiç’te Türk-Amerikan askeri unsurlarının birlikte yapacakları birleşik devriye faaliyetinin başlaması söz konusu. Bunun için ön hazırlık gerekiyor, eğitim süreci gerekiyor. Bu eğitim de 9 Ekim’de başladı. Bu süreç şu anda Gaziantep’te devam etmekte…” dedi. Akar, “Türkiye’nin güvenliğini, milletimizin rahatını, huzurunu tehdit edecek, risk ve tehdit teşkil edecek herhangi bir terör koridoruna asla müsaade etmeyeceğiz.” diye konuştu.

Peki ama Türkiye’nin güvenliğini tehdit edecek olan terör koridoru, kimin organizasyonu ile kurulmaya çalışılıyor? ABD’nin değil mi? Öyleyse ABD’nin, terör koridoru kurmak için desteklediği hatta ordu kurdurduğu PKK/PYD’ye karşı Türkiye ile iş birliği yapması mümkün müdür?

Bunun mümkün olmadığını elbette Hulusi Akar da bilir. O halde neden böyle konuşuyor? Menbiç konusunda ABD’nin Türkiye ile dalga geçtiğini bile bile neden bu tür açıklamalar yapıyor?

Amerikalılar Menbiç konusunda Türkiye’yi oyalıyor. Türkiye’nin Millî Savunma Bakanı ise ortada bir aldatma olduğunu bile bile ortak eğitimin devam ettiğinden terör koridoruna izin verilmeyeceğinden bahsediyor.

Yine Akar, “İdlib’de 15-20 kilometrelik koridorda, ağır silahlar ve radikal unsurların büyük bölümü çekildi. Ateşkes ihlalleri yüzde 90 oranında azaldı.” dedi.

İyi de bu teröristler, ağır silahlarıyla nereye doğru çekildiler? Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gözetim noktalarının bulunduğu İdlib’in iç kesimlerine yani Türkiye sınırına doğru çekildiler… Sonra bu teröristler ne olacak?

Türkiye “siviller ölür” gerekçesiyle itiraz etmese, Rusya ve Suriye teröristlerin tamamını ortadan kaldıracaktı.

Teröristlerin içeri çekilmesini sağlamak, yani onların hayatını kurtarmakla Türkiye’nin eline ne geçti? Anlayan var mı? Kimse sivillerin hayatının da kurtulduğu gerekçesine sığınmasın. Çünkü oradaki örgütlerin bir kısmını zaten Türkiye eğitmiş ve donatmıştır. Maaşları Suudi Arabistan ve Katar’dan gönderilmiş, Türkiye tarafından ödenmiştir. Radikal unsur denilen El Nusra’nın Batılı militanları da Türkiye üzerinden bölgeye geçmiştir.

Alıntı Yeniçağ