«

»

Şub 26

TÜRKİYE KİMİN ÇİFTLİĞİ?

TÜRKİYE KİMİN ÇİFTLİĞİ?

 

AKP iktidarı, özellikle Libya ve Suriye’de, başlangıçta ABD ile birlikte hareket etti. Libya’ya hava harekâtı İzmir’den yönetildi. Suriye’ye giden militanların bir kısmı, Türkiye’den geçti! Türkiye, El-Bab’da işte bu teröristlerle savaşmak zorunda kaldı, şehitler verdi. Üstelik Özgür Suriye Ordusu da Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar parası ile Türkiye ve Ürdün’de eğitildi!

Bütün bunlara rağmen, Tayyip Erdoğan dün “Suriye’de, Irak’ta, Libya’da haktan ve haklıdan yana olduk. Arakan’da, Türkistan’da Kırım’da haktan ve haklıdan yana olduk. Hamd olsun bu duruşu sergileyebilecek imkâna, birliğe, askerî, ekonomik güce sahibiz.” dedi!

Libya’da Türkiye’nin desteklediği gruplar mı haklıydı? Suriye’de Özgür Suriye Ordusu mu haklı?

Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerine yapılan zulüm hakkında, Çin ile bir görüşme bile yapılmadı! Meydan, burada da CIA’ya bırakıldı!

Arakan’a ise yardım gönderildi ama o kadar!

***

Şimdi Erdoğan, ABD’ye ve AB’ye, “Venezuela senin eyaletin mi? Seçimle iş başına gelmiş bir insana nasıl olur da ‘burayı terk et git’ dersin. Seçime dahi girmemiş olana nasıl olur da o devletin başkanlığını teslim edersin? Hani demokrasi? Hani demokrattınız? Böyle bir anlayış olabilir mi? Bunu kabullenmek mümkün mü?” diyor.

Erdoğan, aynı tehdidin Türkiye’ye ve kendisine de yönelebileceğinden endişe ediyor ki, CHP’yi kastederek, “Venezuela’da ülkenin seçilmiş başkanının görevden uzaklaştırma girişimine içten içe destek verirler. Aynı şeyin ülkemizde yaşanmasını isterler.” diyebiliyor.

***

Erdoğan, ayrıca “Şimdi Kandil’deki terör örgütüyle iş tutanlarla kim iş tutuyor? CHP iş tutuyor, İYİ Parti iş tutuyor, Saadet iş tutuyor. Şu hale bak. Bunlar kıyamet alameti biliyor musunuz? Nereden nereye geldik.” diyor.

Bu ifadedeki “şimdi” kelimesi, Oslo’da, Habur’da, Dolmabahçe’de, İmralı’da ve Kandil’de PKK ile iş tutanları hatırlatmıyor mu? Bunlar ne alametiydi? “Akiller”, kısa bir süre önce, Oslo’ya gezmeye mi gönderildi?

Sebze fiyatlarına, ekonomik krize de çözüm bulmuşlar! Manavlığı belediyeler yapacakmış, İş Bankası’na el koyacaklarmış… Türkiye, keyfi kararlarla, çiftlik gibi idare edilecek bir ülke midir?

 

 

Alıntı