«

»

Eyl 07

“Türk Milleti’ni tarihten silme projesi”

“Türk Milleti’ni tarihten silme projesi”

 

Kemal Kılıçdaroğlu‘nun da “kontrollü darbe girişimi” dediği 15 Temmuz darbe girişimini kontrol eden, yönlendiren ve oluşturulan siyasi iklimden, “Türk Milleti’ni tarihten silme projesi”ni çıkaran asıl güç odağı neresidir?

Bir darbe hazırlığı vardı, devletin de bundan haberi vardı. Ancak engellemek yerine yol verdiler ki hem gerekli tasfiyeler yapılabilsin hem de rejim değişikliği için gereken ortam sağlanabilsin.

“Bu kadar kesin bir hüküm nasıl verilebilir?” derseniz hükmü veren ben değilim, devlettir! Açıklayacağım!

***

21 Mayıs 2015 tarihli yazımın başlığı “Cemaat darbe yapabilir mi?” şeklindeydi. Yarbay Mustafa Dönmez, Yavuz Selim Demirağ‘ın programında darbe hazırlığını açıklamıştı. Demirağ, o dönemde yazdığı İmamların Öcü kitabında, MİT Müsteşarının, TSK’da bulunan iki bin cemaatçinin listesini Tayyip Erdoğan‘a verdiğini onun da gereği için Genelkurmay Başkanı Necdet Özel‘e ilettiğini açıklamıştı.

Yine gazeteci Fuat Uğur, üç ay öncesinden 2 Nisan ve 21 Nisan 2016 tarihli yazılarında darbenin nasıl kışkırtıldığını şöyle duyurmuştu:

“Cemaat’in ‘hususileri’ darbe için Ankara’da toplandı.. Hususilerin görevi subaylar arasındaki bağlantıyı sağlamak, zincirin halkalarını bir araya getirmekmiş..

TSK içindeki kripto askerler artık darbe macerasına atılmak, kendilerini ateşe atmak istemiyor.

Bu yüzden ‘Sizi deşifre ederiz, hayatınız kayar’ diye tehdit ediliyorlar.

Uyarmak gerekir ki, Devlet onları izliyor. İstihbaratıyla, tüm silahlı kuvvetler hiyerarşisi olarak komuta kademesiyle, hükümetiyle, emniyetiyle, halkıyla, siyasetçisiyle, STK’larıyla bir bütün olarak devlet ‘suç’ işlemelerini bekliyor.”

***

Darbeyi beklediler ama bu kadar büyük bir katılım olabileceğini düşünmüyorlardı!

Peki, bu veriler dışında darbenin nasıl ve kimler tarafından yapılacağını devletin bildiğine dair bir delil, resmi bir belge var mıdır?

Vardır. Hem da fazlasıyla!

 

Alıntı:  Arslan BULUT