«

»

Nis 05

TÜRK DÜŞMANLARI

TÜRK DÜŞMANLARI

 

Edep, adap, etik ve estetikten nasipsizler Atatürk, Necip Fazıl, Mehmet Akif, Ziya Gökalp gibi abide şahsiyetlere saldırarak Türk Milletinin reflekslerini test ediyorlar.

Bu zatları kendileriyle baş başa bırakmak gerekir. Zaten yok hükmündeler bırakın yok olsunlar. 

Akif’e bakın ne diyor: “Hâlâ ‘Korkma’ diye başlıyorsun.. Neden korkacağım ulan… Mehmet Akif serserinin teki…”

Bu saygısızlığın, edepsizliğin ve terbiyesizliğin sınırı yoktur. Bir yanda sırtında giyecek paltosu yokken İstiklal Marşı için konulan ödülü almayan Mehmet Akif, diğer yanda on milyon liralık mülke şaibeli bir şekilde konan bir adam var. O adam Akif’e laf ediyor. Bu adam için liyakat giydiği kıyafet, hepsi bu!

Hızını alamıyor bu defa “Çile”nin şairi Necip Fazıl’a saldırıyor. Rahmeti rahmana karışmış olan üstada “Necip Fazıl’la 25 sene beraberliğim oldu. Necip Fazıl tanıdığım en zeki adam, tanıdığım en cesur adam. Ama tanıdığım en ahlaksız adam!” diyor.

Eee, der tabii… Bir yanda o abide Sakarya şiirinin şairi var, diğer yanda Sakarya’da yerle yeksan edilen düşmana “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen bir adam var.

Bu zatı muhteris hızına alamıyor bu defa Ziya Gökalp’a saldırıyor. Türk edebiyatının en önemli şairlerinden Gökalp’a “Ziya Gökalp’ı Türkçüler adam zanneder… Türkçüler darılmasın, Ziya Gökalp, dinsiz münevver yetişmesinde birinci derecede mesuldür” diyor.

Bu adam İngiliz Şekspir’i “Şeh Pir” yaparak ona sahip çıkarken Ziya Gökalp gibi Türklüğün, Türkçenin ve millî şuurun düşünürüne saldırması da doğal olsa gerekir. Adamdan ancak adam olanlar anlar.

Ne diyor Ziya Paşa, “Erbabı kemali çekemez nâkıs olanlar, Rencide olur didei huffaş ziyadan“. Günümüz Türkçe’siyle söylersek; “Cahil, ilim sahibini çekemez.. Yarasanın gözleri aydınlıktan rahatsız olur.”

Birileri Türk milletinin millî mukavemetinin derecesini ölçmeye, Türk adını silmeye çalışıyor. Durup dururken Atatürk‘e yapılan saldırılar ya da manevi şahsiyetine yönelik iftiraların sebebi de budur.

Ancak, onu ziyaret eden yetkililerin devlet yönetiminden olmaları en ağırıdır

 

Alıntı