«

»

Eyl 15

“Tanrım, kötü kullarını sen affetsen, ben affetmem”

“Tanrım, kötü kullarını sen affetsen, ben affetmem”                                                                                                                                                                                    www.kenansahbaz.com

“İmamların Öcü” adlı kitabı yazarı Yavuz Selim Demirağ‘dan                                                

Olağanüstü Din Şurasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle diyordu:

“Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin. Daha önce ötekileştirilmiş tüm kesimleri merkeze taşıma çabamızdan bu kesiminde istifade etmesini sağladım. Yaygın eğitim, yardım faaliyetleri hatırına, hatta Allah dedikleri için müsamaha gösterdik.”

Hızını alamıyor ve “FETÖ’nün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökememiş olmanın üzüntüsü içindeyim” diye devam ediyor. Ardından; “Şarlatana hala inanan bedelini öder” sözleri ile mücadelenin süreceğini ifade ediyor. Erdoğan geçtiğimiz günlerde kendisine hakaret edenlerin büyük bölümünü bir defaya mahsus affettiğini beyan ederek, davaları geri çekeceğini söylemişti. Anayasa Cumhurbaşkanı’na af yetkisi vermiştir. Ancak milletin bir bireyi olarak benim af yetkim yasal olarak yok. Dolayısı ile affedemiyorum. Vicdani anlamda affa gelince… Söz konusu terör örgütünün ne kadar yürek yaktığını yıllardır yazıp-çiziyoruz. Bu örgüte yardım ve yataklık edenleri de asla affetmeyeceğiz. Hukukta suça iştirak etmekte, yardım ve yatak fiilini “bilmeyerek işlemek, çok safmışım, kandırıldığım için yardım ettim” savunmasında suç ortadan kalkmaz. Hakim belki bir miktar indirim yapabilir ama asla affetmez. Sonuç olarak “yaygın eğitim, yardım faaliyetleri hatırına, Allah dedikleri için müsamaha gösterdik” sözleri bir nevi itiraftır. Ve mutlaka bir bedeli vardır! Nitekim “Şarlatana hala inanan bedelini öder” diyor Erdoğan. Daha önce inananlar bedel ödemeyecek mi? Diye sormadan da geçemiyorum.

Zira geçtiğimiz gün CNNTürk’de Ahmet Hakan’ın sorularına cevap veren eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, görevi esnasında Erdoğan’ı defalarca uyardığını, karşılığında “Siz de bunları çok büyütüyorsunuz. O kadar güçleri yok” cevabı verdiğini belirtti.

Bir döneme damgasını vurmuş, dertli gençlerin ağzına pelsenk olmuş şarkı da ki; “Tanrım, kötü kullarını sen affetsen, ben affetmem” sözlerini hatırladım. Bu konuda vebali olanların hiç birini affetmiyorum.

Kaynak: Kim kimi Affedecek? – Yavuz Selim DEMİRAĞ