«

»

Oca 06

SURİYELİ SIĞINMACILAR

SURİYELİ SIĞINMACILAR

 

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Akşener, Suriyeli sığınmacılar konusunda Erdoğan’a alınması gereken önlemleri şu şekilde ifade etmiştir:

1- Suriyeli mültecilere Türk vatandaşlığı verilmeyeceğini açıklayın. Kaç sene kalırlarsa kalsınlar, Türk vatandaşı olamayacaklarını kesin bir dille açıklayın. Bu, bir bölümünün geri dönmesini sağlayacağı gibi, vatandaşlık hayaliyle sınırımıza dayanan yeni göçlerin de, önünü kesecektir.

2- Bu insanların Suriye’ye dönmesi konusunda Esad’la anlaşın. Her ay, en az 100 bin mültecinin geri dönüşü için, Şam’dan taahhüt alın. Türkiye’nin gücünü masaya koyun. Türk Devleti iradesini ortaya koyduğunda, teröristbaşı Öcalan’ı sınır dışı etmeleri, 2 gün sürmemişti. O devlet iradesini, bu kez vatandaşlarını geri almaları için kullanın. İster tatlı dille isteyin. İster su kozunu kullanın. İster askerî çözümleri masaya koyun. Hiçbir şey, şehirlerinde nüfus çoğunluğunu yitirmiş bir Türkiye’den daha tehlikeli değildir.

3- Bu sorun sıfırlanana kadar, sığınmacıların açtığı dükkânlarda kaçak ürünlerin satışına engel olun. En azından yerli ürünler satmalarını sağlayın.

4- Göçmenler için, geçici vergi mükellefiyet kanunu çıkarın. Çalışanlardan sigorta katkı payı alın, vergi kesintisi yapın. 

5- Özellikle güney illerimizde, esnafımıza vergi kolaylığı sağlayın. Esnaflığı, mülteciler için değil, Türk vatandaşları için kazançlı hale getirin.

6- Güney sınırlarımızda devriyeleri sıklaştırın. Türkiye sınırlarını yol geçen hanı olmaktan kurtarın. Sınır kapılarında, sınır geçişlerini ücretli hale getirin. Elini kolunu sallayarak, bir Suriye’ye bir Türkiye’ye geçen fırsatçı mülteci akınını kesin.

7- Suriye’den aracını getiren mültecilere, geçici sürücü belgesi şartı getirin. Dışarıdan getirilen araçlar için, bir Türk vatandaşı ne kadar vergi ödüyorsa, o vergiyi Suriyeli mültecilerden de alın. Avrupa böyle yapıyor, Amerika böyle yapıyor. Burası Suriye değil, Türkiye. Bunun farkına varın.

Erdoğan bunları yapacak mı? Yapmayacak. Ancak İYİ Parti tarihî görevini yerine getirerek Türk Milleti önünde Erdoğan’ı göreve çağırıyor. Ve İYİ Parti’nin iktidarında Türk Milletine Suriyeli sığınmacılar kullanılarak boşalan yerlere ABD tarafından YPG/PYD teröristlerinin yerleştirilmesiyle kurulmak istenen komplo tarihe gömülecektir. Tarihin bu döneminde Suriyeli sığınmacılar konusunun ülkemiz için oluşturduğu büyük tehdidi görmeyen, buna aktif tepki göstermeyenler asla “ben Türk milliyetçisiyim” dememelidir.

 

Alıntı: