«

»

Şub 11

“Parasını BİR ŞEYTANA Ödetmişsin!!!”

yasli_kadin_dua
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
“Parasını BİR ŞEYTANA Ödetmişsin!!!”
 
Yaşlı bir kadın oldukça dini bütün bir insanmış.. Her sabah kapısın çıkarken sesli bir şekilde dua edermiş: “Allah’ım bize verdiklerin için sana şükürler olsun!”
Her seferinde de duasının ardından yan komşusunun sesi duyulurmuş: “Allah yok kadıııııın, Allah yok!!!”… (HAŞA) Duyulurmuş.
Yaşlı kadın ne kadar sinirlense de her sabah kapıdan çıkarken dua edermiş. Komşusu da inadından her seferinde ona aynı şekilde aynı sözlerle bağırırmış…
Bir akşam, komşusu yaslı kadına bir oyun etmeye kalkmış. Markete gidip meyve sebze, ekmek ve pek çok yiyecek alıp poşetlere doldurmuş, yaslı kadının kapısının önüne bırakmış… Ertesi sabah teyze kapıyı açıp da yiyecekleri görünce çok şaşırmış ve sevinçle bağırmış: “Sana şükürler olsun Allah’ım, bu gönderdiğin yiyecekler için sana şükürler olsun!!!”
Ağacın arkasından onu seyreden komsusu seslenmiş: “Allah yok kadııııın Allah yok!!! (HAŞA) O yiyecekleri ben aldııııııım!!!”
Yaslı kadın hiç istifini bozmamış: “Yüce Allah’ım sana ne kadar şükretsem azdır!!!! Hem bu yiyecekleri göndermişsin, hem de parasını BİR ŞEYTANA ödetmişsin!!!”