«

»

Kas 12

MİLLETİ AÇLIĞA MAHKÛM ETMEK

MİLLETİ AÇLIĞA MAHKÛM ETMEK

Ekonomideki karışıklık ve büyükelçiler krizi sürerken Hukuk Tarihi Sempozyumu’nda konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Ülkemizde Kanun-i Esasi’nin 1876 gibi çok da geç olmayan bir tarihte ortaya çıktığını görüyoruz. 1921 Anayasası’nın 100’üncü yılındayız. Bakıldığında azımsanmayacak bir birikim ortadadır. Bu birikimi alarak da sivil, demokratik, özgürlükçü anayasa yapma imkânı vardır” dedi. Yani Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne geçiş için yapılan değişikliklerin, Anayasa’yı sivil, demokratik ve özgürlükçü hale getirmediğini itiraf etmiş oluyor.

Tabii bu değişikliği, 15 Temmuz’u “Allah’ın lütfu olarak” gördükleri için işi aceleye getirdiler ama 2023, 2053 ve 2071 vizyonları için daha fazlasına ihtiyaç duyuyorlar.

***

“Yeni bir Anayasa” demek yeni bir devlet kurmak demektir. Bunun için toplumun bütün dengelerinin sarsılması, ekonominin bozulması, komşularla hatta en çok ihracat yapılan Batı ülkeleriyle sorun çıkarmaları gerekiyor ki mevcut devleti tarihe gömerek yeni bir devlet kurabilsinler! Ekonomide ve uluslararası ilişkilerde bu kadar kötü yönetim, ancak bu şekilde izah edilebilir. Devlet kasasından bir kalemde 128 milyar boşaltılmasının sebebi ancak böyle bir planlama olabilir. Kaldı ki yıllar içinde boşaltılan paranın miktarı çok daha büyüktür…

***

Yeni bir devlet kurmakta olduklarını, bunun için “hukuk reformu süreci”nin devam edeceğini ben söylemiyorum, kendileri defalarca açıkladı!

Durum böyleyken, muhalefet de Anayasa konusunda benzer çalışmalar yapıyor.

AKP kurmaylarının, “muhalefet katkı sunarsa orta bir yolda buluşulabilir.” dediği ifade ediliyor.

***

Sahi bir de BOP projesi vardı değil mi?

Neydi bu projenin hedefi? Türkiye dâhil 22 İslam ülkesinin haritasını değiştirmek değil mi? ,

Takipçilerimizden Murat Lokmanoğlu, “BOP’un amacı Anadolu coğrafyasından Türk’ü yok etmek. Milletimizi açlığa mahkûm ettiler. Kendi vatanında böylesine bir zulüm gören başka millet yoktur.” diyor.

Millet açlığa mahkûm edilecek ki, ekmek kaygısından vatanın altından çekilmekte olduğunu anlamasın veya anlasa bile çaresizlik içinde beklesin! Böyle değilse, ekonomiyi neden bozduklarını, ülkeyi neden yağmaladıklarını izah etsinler!

Yine bilmeleri gerekir ki, millet daha kötü şartlarda dahi egemenliğine ve bağımsızlığına sahip çıkmıştır!

 

Alıntı