«

»

Ara 06

Merak Ettim!..

 indir
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Merak Ettim!..
 
* “Eğer ceddim Muhammed’in dini benim bedenim üzerinden yükselecekse, gelin ey kılıçlar, gelin doğrayın bedenimi”  diyen Hz. Hüseyin’in katli ile Dersim’i benzeştiren Başbakan Davutoğlu “Dersim bir Kerbela’dır” demekle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Yezid olarak mı ima etmektedir? Demişim.. Merak ettim!
 
* “Öcalan’ın örsüyle Kandil’in çekici arasında kalmayın. Siz bir siyasi partisiniz. Özgür olun, kararınızı kendiniz verin. Hâlâ Kandil’den ne mesaj geldi, adadan hangi mesaj geldi? Bunlarla amel etmeyi bırakın”  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç bu sözleri HDP’ye mi AKP’ye mi söyledi? Demişim.. Merak ettim!
 
* “HDP’ye ve çözüm sürecinin bütün taraflarına sesleniyorum; eğer çözüm sürecini kararlılıkla devam ettirmek hususunda iyi niyetliyseniz bu iyi niyetinizi gösterin. Çıkın ve çözüm sürecini sabote eden bu şiddet sarmalına, Vandalizme karşı olduğunuzu açık yüreklilikle ifade edin, hiç maskelerin arkasına saklanmayın”  Başbakan Ahmet Davutoğlu taraflardan bahsederken bu taraflar kimler? Deyi vermişim.. Merak ettim!
 
* “Şunu vurgulamak istiyorum. Bu toplantı, sadece bizim fikrimizdi. Ne Türk tarafından ne de Kürt tarafından olumlu yönde herhangi bir teklif aldık. İki tarafın değil, bizim sorumluluğumuz altında girişilen bir inisiyatiftir. Abdullah Öcalan tarafından üretilen kendi fikirleri parlamentoda yasa çıkaracakları zaman dikkate alınacaktır. Kendisinin parlamento için ürettiği öneriler dikkate alınacaktır”  “Koordinatör ülke temsilcisi”nin bu ifadeleri AKP’ye bir direktif midir? Demişim.. Merak ettim!