«

»

Mar 05

Kuvva-yı ve Lozan’ı karıştırma!

Kuvvay-ı ve Lozan’ı karıştırma!

 

ÖSO mevzuunu da getirdi Kuvva-yı Milliye’ye yasladı Cumhurbaşkanı.. Kuvva’dan bahsetmesine de şükür ama ardından, bilindik mevzulara girdi yine; Lozan..

Yine verdi veriştirdi Lozan’a.. Türkiye Cumhuriyeti’nin “Tapu Senedi”ne saldırmanın ardındaki duygunun, 95 yıllık kuyruk acısı olduğunu biliyoruz artık..

Bakmayın bugünkü zorunlu hallere.. Yakında yine fıtratlarının gereğine dönerler.. Ki, Lozan’a çamur atmak,  bu dönüşün işaret fişeğidir..

**

ÖSO’ya temiz kimlik çıkarmak için Kuvvay-ı Milliye iyi bir şey..

İç siyasette lazım olduğundan, o Kuvva’nın askeri zaferini, Tapu Senedi ile perçinleyen Lozan kötü bir şey..

Vallahi, bu kafayı ne yapıyorsa ben de istiyorum..

**

Lozan, icap ettiği için uydurulmuş “Çakma Milli İttifak” gibi bir şey değil, tertemiz bir MİLLİ İTTİFAKIN zaferidir..,

Milli mutabakat edebiyatı yaparken, Milli Mutabakatın  zirvesini taşlamanın anlamı yok..

**

ÖSO bugün namlusunu çevirdiği odak itibarıyla, evet, dost kuvvet olarak tanımlanabilir..

Ancak, çok yakın geçmişte, Ayn el Arap’ta (Kobani) ve yol güvenliği sağladıkları için Süleyman Şah operasyonunda da, pyd dost kuvvetti.. Şimdi düşman ve  savaşıyoruz

Endişem, Dünya ve coğrafyayı okuyamayıp, hata üstüne hata yapan Akp iktidarının aklıyla, yarın da ÖSO’yla savaşmayalım..

**

Devletler milli menfaatleri için, doğru hesap kitapla, her odağı, her imkanı kullanırlar..

Ancak, dış politika ve terör konusunda Akp’nin siciline baktığımızda, hesabın-kitabın doğru yapıldığından, yarın yine kandırıldık denmeyeceğinden emin olamıyor insan.. Bu

da bir başka gerçek..

Devlet aklı yerine, kişisel hırs ve husumetleri öne çıkardığınızda nasıl bir tablo ile karşı karşıya kalabileceğimizi, 16 yıllık AKP iktidarında fazlasıyla tecrübe ettik..

Mehmetçiğimizin muzaffer olması için dua ettiğimiz Afrin operasyonu ile ilgili bazı çekinceler taşıyor olmamızın sebebi, bu gerçeğimiz..

Millet olarak yanlışlardan ve sonradan hiçbir şey olmamış gibi, pişkince,  kandırıldım deyip siyasi bedel ödemeyi  aklından bile geçirmeyerek, yeni yanlışlara yelken açan

zihniyetten yorulduk..

Ordumuz.. Misak-ı Milli.. Zafer.. İman.. İnanç.. Herşey var da, eksiğimiz bu işte; “Tutarlı ve Milli” iktidar.

 

Alıntı Yeniçağ