«

»

Mar 20

KÜSMECE YOK SAYIN SAVCIM! (2)

KÜSMECE YOK SAYIN SAVCIM! (2)

 

Hem Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç hem de Antalya Cumhuriyet Başsavcıvekili Cevdet Kayafoğlu‘nun açıklamaları vesilesiyle, sadece “görevli ve yetkili olan” savcılara sormak gerekir?

-Siyasi iktidarın görevlendirmesiyle Oslo’da PKK ile masaya oturup, Türkiye’nin özerklik temelinde yeniden yapılanacağını söyleyenler hakkında ne düşünüyorsunuz? (Gerçi, FETÖ’cü savcılar bu konuda işlem yaptı ama onların amacı darbe yapmaktı.)

-Siyasi iktidarın görevlendirmesiyle Habur’dan giriş yapan PKK’lılar için çadır mahkemesi kurma emrini kim verdi? Bu emri verenler ve teröristleri meydan savaşı kazanmış komutan gibi Diyarbakır’a kadar gezdirenler hakkında herhangi bir soruşturma açtınız mı?

-Siyasi iktidarın görevlendirmesiyle, Kandil’e “elçi” gönderildi. Bu konuda bir soruşturma açtınız mı?

-Siyasi iktidarın görevlendirmesiyle, Dolmabahçe sarayında, PKK’nın siyasi kanadı ile siyasi iktidarın görevlileri arasında Abdullah Öcalan‘ın yazdığı 10 maddelik bir mutabakat metni üzerinde anlaşma sağlandı. Terör örgütünün başı ile Türkiye’nin yeniden yapılanması üzerinde anlaşmaya varan, Türkiye’yi Türk vatanı olmaktan çıkarıp, “ortak vatan” yapmak anlayışına yatanlar hakkında bir soruşturma açtınız mı?

-17-25 Aralık soruşturmasını cemaatçi savcılar yaptı gerekçesiyle rüşvetten elde edildiği belli olan paraları rüşvet alanlara iade ettirenler hakkında bir soruşturma açtınız mı? Her ihaleden alınan yüzde 10-25 arasındaki komisyonu havuzda toplayanlar hakkında bir işlem yaptınız mı?

-Yapmadınızsa bunda sonra gerçekten bir hukuk devleti oluşursa, hakkınızda nasıl bir hukuk yolu takip edilmeli? Küsmece yok!

 

Kaynak: Arslan BULUT