«

»

Kas 06

“Korku imparatorluğunun derebeyleri kazdıkları kuyuya düştü”

“Korku imparatorluğunun derebeyleri kazdıkları kuyuya düştü”

 

“HİÇ KİMSE AĞLAMASIN”                                                                                           

Makamlarını millete borçlu olduklarını anlamaları için illa kovalanmaları gerekmiyordu. Yaptıkları işi doğru düzgün becerebilseler, seçimlerde sandıktan çıkan sonuca saygı gösterebilseler ve en önemlisi biz “bu kirli referandum tek adamlığa götürür, bu yolun sonu felakete çıkar” dediğimizde idrak edebilselerdi bu rezil hallere düşmezlerdi.

Yine de insanların aileleri ile de tehdit edildiğini Balıkesir Belediye Başkanının istifası sırasında öğrenmiş olduk. Başkalarına yapıldığında sustukları, zımnen destekledikleri şeylerin, kendi başlarına geldiğinde nasıl canlarını yaktıklarını gördük.

İnsanların canları, namusları ve aileleri Türk töresinde kutsaldır. Bizim için bunun ötesinde bir ifadenin kabul edilmesi söz konusu değildir. Sayın Uğur’un gözyaşları içerisinde istifa edecek hale gelmesi buzdağının görünen yüzü, açık bir rezalettir.

Bazı kanallarda “duygusal anlar” olarak yumuşatılmaya çalışılan, tehdit edildiğine dair ifadeler sansürlenen bu açıklama Türk siyasi tarihinde kara bir leke, bir dönüm noktası ve kabul edilemez bir hadisedir.

İşte tam da bu yüzden “Hukuk bir gün herkese lazım olur” diyoruz. Bu yüzden adaletten ayrılmadan, zorbalığa bulaşmadan, huzur ve mutluluk içinde bir Türkiye hayalini gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

 

Kaynak: Özdağ