«

»

Ara 08

Kılıçdaroğlu’nun iddiaları: 200 milyar Dolar komisyon nerede?

Kılıçdaroğlu’nun iddiaları:  200 milyar Dolar komisyon nerede?

“1 Ağustos 2011, Man Adası devletinde bir Sterlinlik bir şirket kurulur. Belvey Limited Şirketi. Sahibi Sıdkı Ayan, 15 Kasım 2011’de bu şirketi Kasım Öztaş’a devreder. Ben Erdoğan’a bir soru soruyorum, tekrar. Sıdkı Ayan kimdir tanıyor musun? Eminim benden çok daha iyi biliyorsun kim olduğunu. Peki bu Kasım Öztaş’ı tanıyor musun? Bu şirketin bütün kayıtları bizim elimizde. 15 Aralık ve 26 Aralık 2011 tarihinde Belvey şirketine 2,5 milyon Dolar para gönderiyorlar. Ziya İlgen 1 milyon 250 bin Dolar, Mustafa Erdoğan 1 milyon 250 bin Dolar… 27 Aralık 2011’de Osman Ketenci 1 milyon 250 bin Dolar gönderiyor. Mustafa Gündoğan, 1 milyon 250 bin Dolar.. Ahmet Burak Erdoğan, oğlu… 2 milyon 300 bin Dolar gönderiyor. Şimdi diyecekler ki, bunların belgesi var mı? Bütün bu paraların swift mesajları elimizde. Banka dekontları da elimizde. Bunlar resmi kayıtlardır. O şirketlerin kayıtlarında da var. Hepsinde var, hiç sağa sola kaçmaya gerek yok. Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın, nokta.”

Kılıçdaroğlu, bunları söyledikten sonra “Sevgili Erdoğan, sen Türkiye’yi yönetemiyorsun, felakete sürüklüyorsun. Ben senin bildiğin susan, iki tane koltuk verdik oturur sesini keser dediğin adam değilim. Ben bu milletin evladıyım.” dedi ve “30 milyar Dolar Suriyelilere para harcadığını söylüyorsun. Kimin için, nerede, ne zaman harcadın?” sorusunu da tekrarladı.

Şimdi soru şu: Belgelerin gerçek olup olmadığını incelemeye yani soruşturma başlatmaya hangi savcı cesaret edecek?

***

Denilebilir ki Tayyip Erdoğan, “Benim yurt dışına milyonlarca para gönderdiğim ileri sürülüyor. İspatlayamazlarsa…” demişti… Evet, ama Kılıçdaroğlu, “Sen gönderdin” iddiasında bulunmamıştı ki…

Yurt dışına gönderildiği iddia edilen para, birkaç milyon Dolardır! Oysa 15 yıllık AKP iktidarında toplam 800 milyar Dolarlık ihale yapıldığı hesaplandı. Herkes biliyor ki kimseye komisyonsuz ihale verilmiyor! Yüzde 10 değil, yüzde 25 olduğu söylenen ve “havuz”da toplandığı bilinen komisyonların toplamı 200 milyar Dolar ediyor! Aylardır soruyorum; komisyonlar nerede, hangi ülkede?

 

Kaynak Yeniçağ