«

»

Şub 09

Kendi halkını zehirleyen iktidar!

Kendi halkını zehirleyen iktidar!

Türkiye, “topyekûn bir saldırı” altında ama toplumun çoğunluğu bunun farkında değil. Bunun bir sebebi, saldırının önce medyadan başlamasıdır. Medyanın el değiştirmesi veya muhalefet etmese bile gerçekleri yazabilecek gazetelerin susturulması sonunda, halkın bilgilendirilmesi mümkün olmuyor.

Türkiye, Akdeniz’den Hakkâri’ye kadar ABD’nin silahlandırdığı bir terör örgütü tarafından kuşatılmış durumdadır. Bu arada Ege’de 18 Türk adası 2004 yılından sonra Yunanistan tarafından işgal edilmiştir. Türkiye, siyasi iktidarın Suriye politikası sayesinde başlatılan bu kuşatmanın bir kısmını, askeri müdahaleyle ortadan kaldırmaya çalışırken, iç cephede de gerek iktidarın partizan ve ideolojik bir dil kullanması, gerekse, “millî ve yerli” olan ne varsa silmeye kalkışması çok büyük zaaf meydana getiriyor.

İlkokula başlayan 1.5 milyon Türk çocuğunu ahmaklaştırmak için bilimsel yöntemlerle hazırlanmış kitaplar okutulması, bu arada yediden yetmişe bütün halkın sağlığını bozmak için nişasta bazlı şeker kotalarının artırılması, pancar, buğday ve tütün ekiminin sınırlandırılması da birlikte düşünülürse, Türkiye’nin nasıl bir saldırıyla karşı karşıya olduğu daha iyi anlaşılabilir.

***

Türkiye aslında dış kaynaklı bu saldırıların tamamını etkisiz bırakacak güçtedir. Fakat sorun şu ki siyasi iktidar, başlangıçta FETÖ ile iş birliği içinde, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla orduyu zaafa uğratmaya çalıştığı gibi eğitimi ve halk sağlığını bozacak kararlar da alıyor. Kısacası Türkiye, kendi siyasi iktidarı tarafından çökertiliyor ama halk bunun farkında değil. Halk, kahramanlık hikâyeleri ile avunmayı tercih ediyor. Çünkü gerçekler can acıtıyor ve hayal aleminde yaşamak daha “tatlı” geliyor!

Tıpkı, nişasta bazlı şekerin daha “tatlı” gelmesi gibi! Oysa, Amerikan Cargill firmasının talebiyle devamlı nişasta bazlı şeker kotalarını artıran siyasi iktidar, doğrudan halkın sağlığıyla oynuyor. Üstelik Sağlık Bakanlığı mensupları tarafından hazırlanan rapora göre, nişasta bazlı şeker, kansere, şeker hastalığına ve obeziteye sebep oluyor.

 

Alıntı Yeniçağ: Arslan Bulut