«

»

Şub 09

İLK TAŞI ATMA HAKKI…

İLK TAŞI ATMA HAKKI…

 

12 Eylül’de ülkücülerin haksız-hukuksuz yargılanmalarının, işkencelere uğramalarının ve idama yollanmalarının müsebbiplerinden olan dönemin askerî savcısı Nurettin Soyer‘in oğlu Tunç Soyer‘in, CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapılmasına tepkilerini ifade etmek üzere basın toplantısı yarışı yapan Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileri, 12 Eylül’de ülkücülerin haksız-hukuksuz çarptırıldıkları idam cezalarını -babası değil- bizzat onaylayan dönemin Askerî Yargıtay Başkanı Nursafa Pandar MHP Genel Sekreterliği’ne getirildiğinde de aynı tepkiyi göstermişler mi?

Tunç Soyer‘in babası adına özür dilemesini bekleyenler, Nursafa Pandar Genel Sekreter yapıldığında ondan da ülkücülere reva gördükleri için özür dilemesini istemişler mi? Yoksa tam tersi şimdi başkalarına yapmamalarını öğütlediklerini yapıp, “dayatılana boyun mu eğmiş, itaat mı etmiş, rıza mı göstermiş, baş mı eğmiş“lerdi?

CHP’nin Tunç Soyer’i aday yapması mı yoksa MHP’nin, partinin Genel Başkanlık’tan sonra gelen en önemli makamına Nursafa Pandar’ı getirmesi mi daha çok incitmiştir, incitmelidir ülkücüleri?

İlk taşı en günahsız olan atsın; var mı o kadar masum kimse mevcut siyasi aktörler içinde?

 

 

Alıntı