«

»

Nis 30

HADDİNİ AŞIYORSUN MAÇOĞLU! (K.Ş)

HADDİNİ AŞIYORSUN MAÇOĞLU! (K.Ş)

Feodaliteden çok çekmiş bir coğrafyada halkın toprağının her manada sahibi olmasına, toprağını işleyerek hep doyup hem doyurmasına, ürettiğinden hem kazanıp hem kazandırmasına “eyvallah” dedik.

Köhne soğuk savaş kafasının örümcek tutmuş mirasını reddettik, ideolojik komplekse kapılmadan, “Komünist Başkan” Mehmet Fatih Maçoğlu‘nun “halkçı belediyeciliğini” alkışladık.

“Şeffaf yöneticiliğini” alkışladık.

“Kooperatifçiliğini” alkışladık.

“Üreticiliğini” alkışladık.

Ovacık’ta oluşturduğu katma değeri, Ovacıklı çocukların, gençlerin eğitimine yatırmasını alkışladık.

 

Tunceli’ye “Dersim” demek!

O diline pelesenk olmuş “Dersim“i, Tunceli Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesaplarına da taşıyıp Türkiye Cumhuriyeti Tunceli Belediyesi‘ni, kafana göre Dersim Belediyesi yapamazsın.

Sağlam olmayan zemine yapılmış, temeli çürük, malzemeden çalınmış bir bina gibi çöktü gitti emek emek inşa ettiğin hikâyen.

Buraya kadarmış Maçoğlu;

Orada bir duracaksın! Haddini aşmayacaksın!

Cumhuriyetin, Dersim feodalitenin mirasıyken, “halk” diyen, “demokrasi” diyen, nohut satarak kazandığını sırf çocuklar okusun diye eğitim bursu olarak dağıtan, ürettiğini de, kazandığını da adil paylaşmaktan, hatta eşit paylaşmaktan söz eden biri, nasıl halka düşman, demokrasiye düşman, onu getiren Cumhuriyet’e düşman, toplumu kullaştıran, köleleştiren, cahil bırakan bir ağalar saltanatının kanlı mirasını, Cumhuriyet’in ve kurucusu Atatürk’ün o coğrafyaya taktığı onurlu tacı TUNCELİ’ye tercih edebiliyor?

Türk milleti ve Türk’ün Anayasası buna izin verir mi?(K.Ş)

 

Alıntı