«

»

Eki 21

GAZAN MÜBAREK OLSUN ŞANLI TÜRK ORDUSU!

GAZAN MÜBAREK OLSUN ŞANLI TÜRK ORDUSU!

Hudson Enstitüsü Uzmanı Michael Doran ise Washington Post’ta yayınlanan makalesinde “Trump, YPG’ye ihanet etmiyor; Amerikan dış politikasına yeniden denge getirmeye çalışıyor. Amerika, YPG’yi eğitti, donattı ve fonladı. Ona, bölgedeki tüm hasımlarını yenmesini sağlayan hava bombardımanı da dahil güçlü bir askeri destek verdik. Bu yardım sayesinde, grubun gücü, etkisi ve bölgesel etki alanı, hayallerinin ötesine ulaştı. Bu durumun ABD’nin en yakın müttefiklerinden Türkiye’yi uzaklaştırma gibi bir maliyeti oldu. Ankara’nın Obama yönetimine ‘YPG/PKK ile ittifak kurmayın’ uyarılarına rağmen, Obama’nın İran ile stratejik bir anlaşmaya varma çabasının doğrudan bir sonucu olarak bu ilişki kuruldu.” diyerek, sorumluluğu Obama yönetimine attı.

Oysa YPG, Trump yönetimi sırasında bugünkü duruma getirildi. ABD, bir terör örgütünü devlet haline getirmeye çalışıyor ve Türkiye’nin batağa saplanması için ne gerekirse yapıyor! Zaten IŞİD de bir Amerikan istihbarat organizasyonudur.

***

Bölgeden gelen tek olumlu haber ise Suriye Aşiretler ve Kabileler Meclisi’nin, Türkiye sınırındaki Azez ilçesinin Siccu köyünde toplanarak ABD’nin Suriye’deki terörist gruplara desteğine son vermesi çağrısında bulunması ve Türkiye’nin Fırat’ın doğusundaki teröristlere yönelik operasyonuna destek vereceklerini açıklamasıdır.

Türkiye, Amerikan oyunlarını bozacak güce sahiptir. Yeter ki Türkiye’yi yönetenler, Türk aklıyla hareket edebilsin. Bu şartlarda harekât başladı.

Gazan mübarek olsun ey şanlı Türk askeri…

 

Alıntı A.Bulut