«

»

Nis 04

Caninin Yeni Unvanı; “Barış Adamı(!)”

images
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
Yayın organlarından aldığım haberlere göre; “Bundan sonra gazete haber ve köşe yazılarında Abdullah Öcalan’a ‘bebek katili’, ‘katil’, ‘terörist’, ‘terörist başı’, ‘cani’, ‘eşkıya başı’, ‘eşkıya’ denmeyecek. Bu tip ve benzeri sıfatlar gazete haber ve yazılarında, televizyon yayınlarında asla kullanılmayacak. Yazı ve haberler çok sıkı denetlenecek. ‘İmralı süreci’ denmeyecek yerine ‘çözüm süreci’ veya ‘süreç’ ifadeleri kullanılacak. ‘Terörist’ veya ‘terör örgütü militanları’ denmeden sadece ‘PKK’lılar’ denilecek.”
Dahası var;
Diğer teröristler için de, “ifadelerde dikkatli olunacak. Örneğin Murat Karayılan için ’KCK yöneticisi’ denilecek.” (Ahmet Takan Yeniçağ)
 
Diyebildiğiniz kadar deyin. Bundan (4. Yargı paketinden) sonra diyemeyeceksiniz.
 
“Dini bütün,” “Akil adam,” “Barış adamı” ve nihayet “Makul muhatap” sözlerini sarf etmeye alışın.
 
“Erdoğan ve Öcalan’ı birlikte kast ederek “Bu safhada güçlü iki liderin masaya oturması ülkeyi karaya çıkaracaktır.” Ezgi Başaran
 
Önceki siyasilerimiz “Kürt Gerçeğini” tanıyabildiler, Erdoğan’ın AKP’si ise süper bir hızla bir adım öne geçti ve “Kürt Sorunu” nu tanıma fırsatını yakaladı.
 
CHP’li Aygün, kendisini alı koyan ya da kaçıran (!) PKK’lılar için “iyi çocuklar” diyerek yol açtı. Ardından Arınç ve Diyarbakır Emniyet Müdürü “dağdaki PKK’lılar için ağlamayan insan değildir” deyiverdiler.
 
Nuray Mert ise “PKK bir terör örgütü değil… Devletler kendilerine baş kaldıranları ‘terör’ diye tanımlar” deyiverdi.
 
Duayen(!) olarak ün salmış yazarlar, terör örgütüne, terör örgütü demiyor, denmesini bile hoş karşılamıyor artık. terör örgütü militanlara, “gerilla” diye hitap ediyorlar. Neredeyse beş yıldızlı otellerde tatil yapmaları istenecek. Uyguladığı vahşi, kanlı ve acımasız caniliklerle binlerce insanın kanına giren terör örgütü, bir anda “barışçı” unvanını da kazanmış oldu.
 
Ne diyelim, Allah layığınızı versin!