«

»

Haz 12

Çağlara Hükmetmek Bilmekle Olur.

insan_kaynaklari_yonetiminde_egitimin_onemi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çağlara Hükmetmek Bilmekle Olur.

12 Haziran itibariyle 2014-2015 Eğitim Öğretim dönemi sona ermiş bulunuyor. Eğitim öğretim dönemindeki onca olumsuzlar yaşanmış, eğitim sıfırında altına düşmüştür. Yöneticiler memnun değil, Öğretmenler memnun değil, öğrenciler memnun değil, Veliler menun değil . Tek menun Akepe’ydi. Asaleten atanmış Müdürleri görevden alarak Eğitim-bir sen’e üye olma şartı getirmiş ve üye olanları müdür, müdür yardımcısı olarak atamış ve okullara  Allah’ın izniyle (!)siyaseti yerleştirmiştir. Öğretmenlere gizli gizli baskılar kuarak aynı sendikaya üye olurlarsa mazerete bağlı atamalarının yapılabileceği ise bütün öğretmenlerin dilindeydi. Öğrencileri her türlü siyasi etkinliğe Akepeli Valiler marifetiyle çağırmak son günlerde en becerikli davranışlarıydı(!) Kitap dağıtımı, kitabın içeriği, müfredatın tamamen tükendiği bir eğitimde çocuklarımızın eğitildiğini sanmak en basitinde aptallık olur.

Eğitimdeki başarının sonucu uluslararsı etkinliklerde kendini göstermektedir. Oralarda yokuz. Milli Eğitim Bakanlığı saysinde görünmez olduk… Daha saymakla bitirilemeyecek eğitim kangerninden bir an önce kurtulmayı temeni ederken bu olumsuz şartlar içerisinde adeta çırpına müdür, müdür yardımcısı, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi kutluyorum. Hepsini de bu yıln başarıları ilan ediyor, Hepsine de selam sevgi saygı ve hürmetlerimi sunuyorum… Sağ olsunlar, var olsunlar…

Öğrencilerimizin ümitsiz olmamalarını, başarısız olsalarda ilerde mutlaka başaracaklarını bilmelerini önemle hatırlatıyorum. Ayrıca 13-14 Haziran’da LYS ‘ye girecek gençlerimize başarılar diliyorum.

Çağlara hükmetmek  öğrenmekle, bilmekle olur. Bilmeyen her zaman bir bilene mahkumdur…