«

»

Eyl 20

Batsın böyle çözüm süreci (2)

indir

 

 

 

 

 

 

 

Batsın böyle çözüm süreci (2) 

www.kenansahbaz.com

Ben Diyarbakır’da yaşayan bir Kürt olarak tüm olup bitenleri bizzat yaşıyorum. Durumun vahametini anlayabilmeniz için buralarda bir müddet yaşamanız gerekir. Hükümete yakın medyanın şişirdiği gibi değil durum. Çözüm süreci sayesinde PKK’nın vahşi ve daha gaddar OHAL’i başladı.

PKK, kırk yıl savaştı ancak %5-6 oy alabildi. Çözüm süreci sayesinde %13’lere ulaştı. Ben bir Kürt olarak bu şekliyle bir çözüm sürecini istemiyorum. Belki beni tuhaf karşılarsınız ancak biz OHAL döneminden daha memnun idik. PKK militanları eskiden sadece dağlarda idi. Şu anda ise köy köy, şehir şehir dolaşıyorlar. PKK’yı eleştiremiyoruz. PKK’nın Stalinist zihniyeti hiçbir muhalif görüşe müsaade etmiyor. Buna sebep olanlara hakkımız helal değildir.

Çözüm süreciyle Kürt halkı PKK’ya tapulandı. Ben, çözüm sürecinin aktörlerinin “vatana ihanetten”yargılanmalarını istiyorum.

Ülkemiz bölünüyor. Çözüm sürecinin getirdiği yıkımı halkımıza daha göreceli bir şekilde anlatalım.

İmkanlar dahilinde Türkiye’mizin birliği ve dirliği için buralardaki PKK’lı eşkıyalara karşı dik durmaya çalışıyoruz. Aslında Kürt halkının çoğunluğu çözüm sürecine kadar da hep devletinin yanında yer aldı. Ancak çözüm süreciyle birlikte halk, geleceğini artık devletin yanında değil; PKK’nın yanında görmeye başladı. PKK, halka “devlet, benim” demeye başladı. Keşke iktidar partisi de bu cinayet şebekesine karşı dik durabilseydi.

 

Kaynak: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/kayda-deger-tepkiler-35431yy.htm