«

»

May 06

“Bana ne, ülkeyi ben mi kurtaracağım!”

Bana ne, ülkeyi ben mi kurtaracağım”                                                                                                                                             www.kenansahbaz.com

2016 yılına ne ümitlerle girmiştik…

1 Ocak 2016 yılın ilk günü 4 şehit, ikinci günü 3 şehit,  sadece Diyarbakır Sur’da 11 asker yaralı; 27 Ocak yine 4 şehit, şehit sayımız gün geçtikçe artmaya devam ediyor 250 civarında şehidimizin olduğu belirtiliyor. Şimdi artık sayısını bile belirtmeye akıl vicdan isyan ediyor. Kanlı saldırılarla, ihanetlerle, bölünme nutuk ve naraları ile dış destekli terör devam ediyor.

  
Seçimler olalı henüz 6 ay oldu ey Türk Milleti doğru seçim yaptığından, reyini doğru kullandığından emin misin? Seçtiğin, Ankara’ya gönderdiğin parlamento üyeleri süküneti, barışı sağlayabilecek bir hükümet çıkaramadı. Evet, bir iktidar, bir hükümet var ama güven yok, Güneydoğu’da ismi dillendirilmeyen bir iç harp yaşanıyor. Hemen hemen her gün Kilis füzelerin hedefi durumunda. Hükümet saldırıları protesto edenlere gaz sıklmaklar tutuklamakla meşgul.. Siz hangi şehrimizde canlı bomba saldırısına maruz kalacağınızın korkusuyla yaşamaktasınız değil mi?..
  
Siz dünyanın her hangi bir ülkeside, bir şehrinde bir terör örgütü kuşatmasının olduğunu, devlete şantaj yapıldığını, baş kaldırıldığını, kurşun sıkıldığını hiç gördünüz, duydunuz mu?  Böyle bir uygulama, gücünü kullanamayan veya güçsüz bir ülkede, güçsüz bir iktidar varsa olur. Anadolu coğrafyasının şehirlerdeki asayişsizliği, Güneydoğu dağlarında imha edildiği yazılıp söylenen silah depoları – mağaraları, kısaltılmış ayrı ayrı isimlerle ifade edilen terör örgütleri ve has destekçisi siyasi parti ortada iken aksini söylemek kimin haddine!
  
Güneydoğu Anadolu’da Diyarbakır, Cizre, Şırnak, Yüksekova, Silopi, Dargeçit, Çukurca’da güvenlik güçleri ve TSK İle çarpışan, isyan eden bir terör örgütü var. Böleceğim diyor;  otonom, federasyon, özyönetim… ilan edilmeli diyor. Siz İstanbul’da rey verirken böyle bir gelecekle karşılaşacağınızı hiç düşündünüz mü, Kürt haklarını savunduğunu söyleyen yoldaş sempatizanları…
  
Yoksa tuzu kuru, gelirleri iyi, yarınları garanti birileri, milli değerler gündeme geldiğinde; “Hala bana ne, ülkeyi ben mi kurtaracağım, korkma bir şey olmaz biri çıkar meseleyi çözer; mi diyorsunuz?.

 

Kaynak:www.haberiniz.com.tr