«

»

Mar 01

“Aktrollerin övdüğü insanı MHP’den ihraç ederim”

            “Aktrollerin övdüğü insanı MHP’den ihraç ederim”

             7 Haziran sonrası Bahçeli muhalifi bazı MHP’liler için AKP’nin Aktrol diye nitelenen unsurlarının övücü ve takdir edici sözlerine karşı Bahçeli çok açık bir biçimde şunları söyler: “Aktrollerin övdüğü insanı, ben MHP’den ihraç ederim”.

MHP’nin temsil ettiği Türk Milliyetçiliğini “ayakları altına” alan, MHP zihniyetini “kafatasçı” olarak suçlayan Erdoğan Anayasa değişikliğine destek veren Bahçeli ve ekibi için şunları söylüyor: “MHP’nin gerçeği görmesi sayesinde yeni sisteme uygun değişikliklerin yapılabilme yolu açılmıştır. Ben milletim adına MHP liderine ve ekibine özellikle teşekkür ediyorum”.

MHP’yi siyaset sahnesinden silmeye azmetmişlerin Devlet Bahçeli’yi takdir, alkış ve teşvik etmelerinin bir nedeni olsa gerek.

Görüldüğü gibi gelinen aşamada AKP’nin aktrolleriyle birlikte ne kadar yeminli MHP karşıtı varsa Devlet Bahçeli’yi öve öve yere göğe sığdıramıyor.

Ne dersiniz bugün de AKP’nin aktrollerinin övdüğü bütün MHP’liler MHP’den ihraç edilsin mi?

“Yüce Divan’a göndereceğiz” derken gerçekte ‘yüce makama çıkartacağız’ diyormuş. ‘Cumhurbaşkanı’nı anayasal sınırlar içine çekeceğiz’ derken aslında ‘anayasayı Cumhurbaşkanı’nın davranışlarına uygun hale getireceğim’ demek istiyormuş. Birileri birilerini yanlış anlamış!

Sonuç: Aslına dönüşemeyen her hareket eninde sonunda zıddına dönüşür.

 

Özcan YENİÇERİ