«

»

Mar 15

AKP iktidarı Türkiye’yi oyalıyor!

AKP iktidarı Türkiye’yi oyalıyor!

“Başarısızlığa programlanmış bir darbe girişimi!”

Odatv’nin haberine göre Yıldız, bir sanığın, “Darbe planlaması yapmadınız mı, artılarını eksilerini konuşmadınız mı? Siz amiralsiniz, bunu nasıl sormadınız? Bu darbe başarısızlığa mı endekslenmişti?” şeklindeki sorusuna şu karşılığı verdi:

“Darbe planlamasına tanık olmadım. Bana verilen görevi aldım, ayrıldım. Şimdi kendi kendime sorduğumda evet diyorum, ama o zaman için hayır.”

Şimdi tanık da sizin sanık da! 

İsterseniz sorgulamaya şöyle yardımcı olayım; darbe başarısızlığa programlanmışsa, bu kurgu sadece Türkiye’nin rejimini değiştirmek için mi yapıldı?

 

AKP iktidarı Türkiye’yi oyalıyor!

Türkiye’yi yöneten siyasi kadronun ABD yönetimi ile bir sorunu yok aslında. Gerçi AKP’nin programını gönderen CFR, küresel sermayenin temsilcisidir ama ABD yönetiminin de daha kurulmadan “ılımlı gençler” diyerek AKP’ye Graham Fuller üzerinden destek vermeye başladığı açıktır.

Ankara, şimdi “Suriye’nin kuzeyindeki PKK devletine izin vermeyiz” diyor ve ABD’ye yönelik sert açıklamalar yapıyor ama hiçbir eyleme geçmiyor. ABD ise hiç cevap vermiyor. İktidarın kendi halkını oyalamasını bu şekilde desteklemiş oluyorlar!

TÜSİAD ise evlilik bağı kurduğu küresel sermayeden yana açık tavır almış durumda!

Türkiye’deki taraflar da Trump ve küresel sermaye arasında bölünmüş durumda! İki tarafın da hiçbir millî endişesi yok! Acı ama gerçek bu!

ABD’deki iki kanat Türkiye’nin zayıflatılmasında aynı hedefte birleşiyor. Çünkü hedefleri Orta Doğu Birleşik Devletleri’ni yani Büyük İsrail’i kurmak!

Başarısızlığa programlanmış ve rejim değişikliğinin yolunu açmış darbe bu işin neresinde peki?

 

 

Alıntı