«

»

Kas 06

ABD BAŞKANI TRUMP “SEÇİLMİŞ” Mİ!!!???

ABD BAŞKANI TRUMP “SEÇİLMİŞ” Mİ!!!???

ABD Başkanı Trump, “büyük ve emsalsiz bilgeliğiyle(!)” yaptığı değerlendirmelerin sonucunda, şimşeği tutan Zeus gibi “sizi yok edeceğim” diye tehditler savurmaya başladı. “Bunun kafa iyice gitti” teşhisi koyanlar, göreve başladığı günden bu yana en çok maruz kaldığı “deli” yaftasını ısıtanlar olmuştu…

Yeniden başkan olmak istediği için bir an önce vaatlerini yerine getirmeye dönük adımlar atma mecburiyeti, başının üstünde sallanıp duran ve artık düştü düşecek haldeki “azledilme ihtimali” ve Trump‘ın pençesinde kıvrandığı “seçilmişlik sendromunu” da yabana atmamak lazım!

Seçmen oylarının çoğunluğunu almış olmak değil konu. Kast edilen“seçilmiş” ifadesi, kendini Tanrı’nın bir nevi “elçisi(!)” saymak anlamındadır; “oğlu”, “vekili”, “aracısı”

Hatırlarsanız; Trump, Çin hamlesini nasıl gerekçelendirmişti?

“Ben seçilmiş kişiyim!”

Bush’ da Irak’ın işgalini benze sözler sarf etmedi mi?

“Tanrı bana, George, Irak’a git ve zorbalığı bitir’ dedi…”

ABD’nin ilk başkan yardımcısı John Adams‘ın devletin kuruluşunda söylediklerine de bir göz atmakta yarar var.

– Amerika’nın kuruluşu, Tanrı’nın, hâlâ tutsaklık durumunda bulunan bütün insanlığı aydınlatıp zincirlerinden kurtarmak yolunda taşıdığı gizli iradenin bir tecellisinden ibarettir.

Trump‘ın “büyük ve emsalsiz bilgeliği(!)”yle aldığı kararlar, yaptıkları ve yapmadıkları da, bir yönüyle illaki bu misyonun yansımasından ibarettir! Her nevi densizliği, hadsizliği, cüretinin kaynağı buradan aldığı cesarettir.

Yoksa…

“Dini temeller üzerine inşa edilmiş bir siyasi cemaat”te “düşünmek”, “anlamak” “kavramak” gibi eylemler söz konusu olamayacağına göre, “akıl” emaresi aramak zaten başlı başına beyhude!

Trump, sözünü “Biz 7 bin mil ötedeyiz” diye bitirmiş. Bozuk saatler gibi günde iki defa doğruyu gösterebilmiş

Ne işiniz var ülkenizden kıtalar, okyanuslarca ötede!

Alıntı